پیام خطا

  • Notice: Undefined offset: 8 in user_node_load()‎ (line ۳۶۹۷ of ‎/home/revayat/public_html/modules/user/user.module).
  • Notice: Trying to get property of non-object in user_node_load()‎ (line ۳۶۹۷ of ‎/home/revayat/public_html/modules/user/user.module).
  • Notice: Undefined offset: 8 in user_node_load()‎ (line ۳۶۹۸ of ‎/home/revayat/public_html/modules/user/user.module).
  • Notice: Trying to get property of non-object in user_node_load()‎ (line ۳۶۹۸ of ‎/home/revayat/public_html/modules/user/user.module).
  • Notice: Undefined offset: 8 in user_node_load()‎ (line ۳۶۹۹ of ‎/home/revayat/public_html/modules/user/user.module).
  • Notice: Trying to get property of non-object in user_node_load()‎ (line ۳۶۹۹ of ‎/home/revayat/public_html/modules/user/user.module).

نتوانسته‌ایم نگاهی نو به عرصه تئاتر دفاع مقدس تزریق کنیم

کارگردان تئاتر «یزرا»:

نتوانسته‌ایم نگاهی نو به عرصه تئاتر دفاع مقدس تزریق کنیم

کارگردان تئاتر «یزرا» با بررسی وضعیت فعلی تئاتر مقاومت، نبود نگاه نو به موضوع دفاع مقدس را عامل افتادن در ورطه تکرار و کلیشه در این عرصه هنری دانست.سید صادق فاضلی که با نمایش‌«یزرا» در بخش رپرتوار سیزدهمین جشنواره تئاتر مقاومت شرکت کرده و نمایشش در شهر اهواز روی صحنه رفته است، درباره این اثر گفت: «یزرا» برای اولین بار در سال ۱۳۸۳ تولید شد و در جشنواره منطقه‌ای دفاع مقدس که در کرمان برگزار شد به عنوان کار برگزیده انتخاب و سپس به جشنواره سراسری تئاتر دفاع مقدس در مشهد راه پیدا کرد.وی افزود: «یزرا» در سال ۸۳ مقام اول را در جشنواره تئاتر دفاع مقدس به دست آورد و جایزه بهترین نمایش از نگاه مردم را نیز کسب کرد. اکنون این نمایش پس از ۷ سال دوباره به روی صحنه رفته است.فاضلی با بیان اینکه «یزرا» داستان یک زن حورنشین خوزستانی است که ساکن جنوب خوزستان و اطرف هویزه است، عنوان کرد: این زن دو پسر دارد که یکی از پسرها ستون پنجم دشمن و دیگری یک بسیجی است. در طول نمایش اتفاقاتی می افتد و در نهایت یکی از پسرها به دست مادر کشته می شود.وی با ابراز خرسندی از راه‌اندازی مجدد جشنواره تئاتر دفاع مقدس با نام کلی‌تر تئاتر مقاومت، گفت: افتتاح دوباره این جشنواره را به فال نیک می‌گیریم؛ چراکه تعداد زیادی از هنرمندان متعهد هستند که در جشنواره مقاومت عاشقانه کار می کنند و در این سال‌ها دور افتاده از جشنواره، سر در گم شده بودند.فاضلی اظهار امیدواری کرد جشنواره تئاتر مقاومت در مسیری قرار گیرد که اقدامات و تصمیمات سلیقه‌ای در آن از بین برود، اساسنامه‌ای محکم برای جشنواره تدوین شود تا با تغییر مدیریت‌ها برگزاری جشنواره دچار تزلزل نشده و این جشنواره بتواند در سال‌های آینده همچنان به کار خود ادامه دهد.این کارگردان عرصه دفاع مقدس با اشاره به اینکه در طول سال‌های گذشته با رکود زیادی در تئاتر مقاومت روبه رو بوده‌ایم که هم شامل مخاطب و هم ارائه آثار فاخر می‌شود، بیان کرد: در این میان هنرمندان نیز بی‌تقصیر نبوده‌اند. ما نتوانسته‌ایم در طول این سال‌ها نگاه نویی را به عرصه دفاع مقدس داشته باشیم و در ورطه تکرار و کلیشه افتاده‌ایم.