پیام خطا

  • Notice: Undefined offset: 8 in user_node_load()‎ (line ۳۶۹۷ of ‎/home/revayat/public_html/modules/user/user.module).
  • Notice: Trying to get property of non-object in user_node_load()‎ (line ۳۶۹۷ of ‎/home/revayat/public_html/modules/user/user.module).
  • Notice: Undefined offset: 8 in user_node_load()‎ (line ۳۶۹۸ of ‎/home/revayat/public_html/modules/user/user.module).
  • Notice: Trying to get property of non-object in user_node_load()‎ (line ۳۶۹۸ of ‎/home/revayat/public_html/modules/user/user.module).
  • Notice: Undefined offset: 8 in user_node_load()‎ (line ۳۶۹۹ of ‎/home/revayat/public_html/modules/user/user.module).
  • Notice: Trying to get property of non-object in user_node_load()‎ (line ۳۶۹۹ of ‎/home/revayat/public_html/modules/user/user.module).

تئاتر مقاومت، پر رونق‌ترین حوزه تئاتر در کشور است

سردارجوادجباری،مدیرعامل بنیادفرهنگی روایت:

تئاتر مقاومت، پر رونق‌ترین حوزه تئاتر در کشور است

جواد جباری، مدیرعامل بنیاد فرهنگی روایت گفت: جشنواره تئاتر مقاومت به صورت دوسالانه برگزار می‌شود، امسال بخش‌های کودک و نوجوان،‌ عروسکی و خیابانی با پیگیری و علاقه مسئولان و هنرمندان استان آذربایجان شرقی،‌ تصمیم بر این شد تا این سه بخش در شهر تبریز برگزار شود که نتیجه اجرا آثار این چند روز،‌ پنجشنه ۱۴ شهریور مشخص می‌شود.

وی درباره فضای تئاتر مقاومت اظهار داشت: در رابطه با تئاتر، خیلی از اتفاقات را باید پیش ببریم، این اتفاق صرف مدیران نیست، بلکه هنرمندان هم باید در مرحله اول پیش‌رو باشند و مسئولان آن‌ها را حمایت کنند. در تئاتر، به پژوهش اهمیت داده نشده است،‌ اما باید این عرصه را در تئاتر فعال کنیم.

مدیر عامل بنیاد فرهنگی روایت با تاکید براینکه هنرمندان باید از ادبیات داستانی نهایت استفاده را ببرند، گفت: این اتفاق می‌تواند ضعف‌های موجود در تئاتر مقاومت را کاهش دهد. کارهایی که وظیفه مسئولان و هنرمندان است باید با هم فکری پیگیری شود تا به نتایج مطلوب‌تری برسیم و در آینده حوزه تئاتر مقاومت بتواند در شأن موضوعش باشد، البته این بدین معنا نیست که اکنون این شأن وجود ندارد، اما هنوز کارهای نکرده زیادی در این حوزه داریم که می‌تواند با ارتباطی دو سویه میان هنرمند و مدیر صورت گیرد.

جباری افزود: باید نشست‌هایی صورت گیرد که نظری و علمی باشد،‌ گاهی نشست‌ها به فضای درد و دل هنرمند تبدیل می‌شود که درست نیست،‌ البته باید در خصوص مطالبه و مشکلات هنرمندان نیز جلسه‌هایی مستمر برگزار شود.

وی با تاکید بر اینکه تئاتر مقاومت، پر رونق‌ترین حوزه تئاتر در کشور است،‌ اظهار داشت: متاسفانه آنچه که امروز شاهد هستیم در مقابل حجم بالایی کاری که در تئاتر مقاومت وجود دارد، درصد کمی است، در حالی که می‌توان بیشتر از این‌ها آثار مطلوب تولید کرد. این اتفاق می‌تواند با حمایت از هنرمندان شهرستانی، برای اجرای عموم در شهر خود صورت گیرد و در پی آن، هرچه کارها با کیفیت و مطلوب باشند، تئاتر مقاومت از نظر محتوایی پخته‌تر می‌شود.

مدیر عامل بنیاد روایت با بیان اینکه پیوند ادبیات نمایشی و داستانی می‌تواند اتفاق‌های خوبی را در تئاتر رقم بزند،‌ گفت: در جشنواره امسال تعدادی از آثار با توجه به منابع واقعی تولید شده‌اند که باعث می‌شود هم اثر نمایشی از مقبولیت خاصی بهره‌مند باشد و هم جشنواره فضایی بهتر پیدا کند.