پیام خطا

  • Notice: Undefined offset: 8 in user_node_load()‎ (line ۳۶۹۷ of ‎/home/revayat/public_html/modules/user/user.module).
  • Notice: Trying to get property of non-object in user_node_load()‎ (line ۳۶۹۷ of ‎/home/revayat/public_html/modules/user/user.module).
  • Notice: Undefined offset: 8 in user_node_load()‎ (line ۳۶۹۸ of ‎/home/revayat/public_html/modules/user/user.module).
  • Notice: Trying to get property of non-object in user_node_load()‎ (line ۳۶۹۸ of ‎/home/revayat/public_html/modules/user/user.module).
  • Notice: Undefined offset: 8 in user_node_load()‎ (line ۳۶۹۹ of ‎/home/revayat/public_html/modules/user/user.module).
  • Notice: Trying to get property of non-object in user_node_load()‎ (line ۳۶۹۹ of ‎/home/revayat/public_html/modules/user/user.module).

تئاتر اساساً یعنی مشکل

علی اصغر راسخ راد:

تئاتر اساساً یعنی مشکل

نمایش "پدرانه" نوشته آرش عباسی و کارگردانی علی اصغر راسخ راد با بیست شب اجرا در خانه نمایش میزبان حضور علاقه مندان خواهد بود .علی اصغر راسخ راد در مورد نمایش "پدرانه" در گفت و گو با سایت تئاتر مقاومت گفت: در پی سفری که به مشهد داشتم و نیز صحبت با یکی از خادمین امام رضا، طرحی به ذهنم آمد که با آرش عباسی مطرح کردم و آرش عباسی نمایشنامه "پدرانه" را به بهترین شکل نوشت. نمایش "پدرانه" مسئله روز است و یک تم جهان شمول دارد و اختلاف دو نسل را نشان می دهد. هم اختلاف سنی و هم اختلاف فکری و فرهنگی دو نسل، نسلی که متعلق به گذشته است با عقاید و ایدئولوژی و ارزش های خاص خود که به هیچ وجه از آن ارزش ها کوتاه نمی آید در برابر نسلی که متعلق به امروز است با هنجارها و تعلق خاطر خاص خود. نسل جدید امروز به آن محکمی نسل گذشته نیست و این ها نکات تحلیلی متن است و در این میان مادری است که ایثارگرانه سعی می کند تمام اعضاء خانواده را به هم متصل کند یعنی اگر مادر را از این کار حذف کنیم احساس می شود که تمام شخصیت های نمایش مثل یک فنر به هر سو پراکنده می شوند.وی در خصوص مشکلاتی که بر سر راه این کار بود گفت: تئاتر اساساً یعنی مشکل یعنی آن کسی که می آید و تئاتر کار می کند باید خود را برای تمام این مشکلات آماده کند مثلا ما برای انجام همین کار با اینکه منتخب جشنواره رضوی بوده و تازه الان به اجرای عموم رسیده ، هنوز یک ریال از جایی دریافت نکرده ایم و تا کنون بدون قرار داد در حال کارکردن هستیم و تمام هزینه های گروه را از خودمان پرداخته ایم. حتی انجام دادن کارهای ارزشی و مناسبتی جزء سوابق کاری گروه محسوب نمی شود و این جای تامل و بررسی دارد وی در مورد استقبال مخاطبین و انعکاس نمایش در مطبوعات افزود: با اینکه تازه روزهای اول اجرا است و ما تبلیغی نداشتیم و حتی بروشور چاپ نکردیم ولی استقبال مخاطبین خیلی خوب بود . هنوز انعکاس نمایش را در مطبوعات ندیده ام تا بتوانم نظر بدهم که چگونه بوده است.وی افزود: این نمایش برای اجرا در خانه نمایش آماده نشده بود و ما اینجا با نوع صحنه مشکل داریم ولی اینکه این جا اجرا شود خواست خود من بود به هر حال احساس کردم که با توجه به کوچکی فضا، تاثیرگذاری کار ما بیشتر خواهد بود و انتخاب اول من سالن چهارسو بود که متاسفانه امکان پذیر نشد. و از آنجا که این کار رئالیستی است، و ما هر چیزی را که به زندگی نزدیک تر بود به کار اضافه کردیم و اجرای ما نسبت به متن اولیه خیلی تغییر کرده است.راسخ راد در مورد کارهایی که در حال حاضر روی صحنه است افزود: من اکثر کارها را دیدم ولی در مقامی نیستم که بخواهم در مورد آنها نظر بدهم و به هر حال سلیقه ای است ولی در مجموع خوب هستند. وی در پایان افزود: من تنها انتظاری که از مسئولین دارم این است که تئاتر را درک کنند با وجود اینکه مسئولین فعلی خودشان از تئاتر هستند و مشکلات تئاتر را می دانند، ولی می توانم بگویم که هیچگاه تئاتر ما آنقدر با مشکل مواجه نبوده.لازم به ذکر است: احمد علامه دهر، مرجان قمری، سحر کریم باقری، رضا رمضانی بازیگران و شاهین حدیدی آهنگساز این نمایش هستند.