تاریخچه کامل ادوار پیشین جشنواره های تئاترمقاومت(انقلاب و دفاع مقدس)

تاریخچه کامل ادوار پیشین جشنواره های تئاترمقاومت(انقلاب و دفاع مقدس)

اولین یادواره تئاتر دفاع مقدس

۲۸ اردیبهشت الی ۳ خرداد ۱۳۷۳

تهران

بخش‏های یادواره: مسابقه، میهمان

تعداد نمایشنامه‏های ارسال شده: ۲۱۱ نمایشنامه

تعداد نمایشنامه‏های تصویب شده: ۲۶ نمایشنامه

تعداد نمایش‏های اجرا شده: ۱۳ نمایش

۱۰ نمایش در بخش مسابقه

۳ نمایش در بخش میهمان

هیأت انتخاب متون: ابوالفضل دژاکام، هوشنگ هیهاوند، سعید کشن فلاح، سیمین امیریان

هیأت انتخاب آثار: حسین مسافرآستانه، مجید سرسنگی، حسین عاطفی، فرهاد مهندس‏پور، رحمت‏اله محرابی، هوشنگ هیهاوند، ابوالفضل دژاکام، عبدالحسین مرتضوی

هیأت داوران: محمود عزیزی، محمد قشقایی جمالپور، سعید کشن فلاح

دبیر یادواره: ابوالفضل دژاکام

 

نمایش‏های شرکت کننده در اولین یادواره تئاتر دفاع مقدس:

 

wنمایش‌های بخش مسابقه:

 

گل شیپوری

نویسنده: محمدرضا عباسی

کارگردان: حسین پارسایی

شهر: قم

 

با من مثل دریا

نویسنده و کارگردان: محمدجواد کاسه ساز

شهر: تهران

 

فتح الفتوح

نویسنده و کارگردان: نصرت‏اله سیافی

شهر: کرمانشاه

 

دار چنار

نویسنده و کارگردان: شهرام کرمی

شهر: تهران

 

بوی خوش جنگ

نویسنده: عبدالرضا حیاتی

کارگردان: موسی فریدونی

شهر: اهواز

 

اهل اقاقیا

نویسنده و کارگردان: سعید تشکری

شهر: مشهد

 

ترانه‏ی خاکستر

نویسنده: رامین محرابی

کارگردان: علیرضا لط خدایی

شهر: تبریز

 

بازمانده

نویسنده و کارگردان: سعیده موسوی

شهر: کرمان

 

کوسه

نویسنده و کارگردان: احمد مرادی

شهر: شیراز

 

مسافر

نویسنده: مسعود سمیعی

کارگردان: احمد مایل

شهر: تهران

 

 

wنمایش‌های بخش میهمان:

 

صبح قریب

نویسنده: مهدی رضا بدلی

کارگردان: امیر نودهی

شهر: تهران

 

شب

نویسنده و کارگردان: مریم معترف

شهر: تهران

 

حرف دل

نویسنده و کارگردان: محرمعلی رزاقی

شهر: تهران

 

برگزیدگان

 

نمایشنامه‏نویسی

لوح تقدیر: شهرام کرمی (دار و چنار)، مسعود سمیعی (مسافر)

رتبه سوم: سعید تشکری (اهل اقاقیا)

رتبه دوم: عبدالرضا حیاتی (بوی خوش جنگ)

رتبه اول: محمدجواد کاسه ساز (با من مثل دریا)

 

کارگردانی

لوح تقدیر: احمد مرادی (کوسه)، حسین پارسایی (گل شیپوری)

رتبه سوم: نصرت‏اله سیافی (فتح الفتوح)

رتبه دوم: سعید تشکری (اهل اقاقیا)

رتبه اول: محمد جواد کاسه ساز (با من مثل دریا)،  علیرضا لطف خدایی (ترانه‏ خاکستر)

 

بازیگری مرد

لوح تقدیر: سیامک افسایی (ترانه‏ی خاکستر)، اسداله کبابی (فتح‏الفتوح)

رتبه سوم: علی حسن‏نژاد (کوسه)

رتبه دوم: کرامت رودساز (بازمانده)

رتبه اول: محمدجواد کاسه‏ساز (با من مثل دریا)، نصرت‏اله سیافی (فتح‏الفتوح)

 

بازیگری زن

لوح تقدیر و جایزه ویژه: عاطفه حسینی (ترانه خاکستر)، سهیلا بیگلرخانی (فتح‏الفتوح)، فرحناز زادیاسی (فتح‏الفتوح)، رویا کاویانی (فتح‏الفتوح)

رتبه سوم: میترا اویسی (با من مثل دریا)

رتبه دوم: مهرانگیز قائده زاده (بوی خوش جنگ)

رتبه اول: پرستو کرمی (فتح‏الفتوح)

 

طراحی صحنه: پیام فروتن (ترانه‏ی خاکستر)

 

موسیقی: امیر مؤذن، محمد مؤذن و نادر مؤذن (فتح‏الفتوح)/ علی اشرف افتخاری، رضا میرزازاده، رامین ولی‏پور و علی احسان فریدونی (ترانه خاکستر)/ علی امیدی، مصطفی نیک‏پی و بهزاد بروجردیان (بوی خوش جنگ)

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

دومین جشنواره تئاتر دفاع مقدس

۳۱ شهریور الی ۵ مهر ۱۳۷۴

یزد

بخش‏های جشنواره: مسابقه، ویژه، نمایش تلویزیونی

تعداد نمایشنامه‏های ارسال شده: ۱۷۶ نمایشنامه

تعداد نمایشنامه‏های تصویب شده: ۵۳ نمایشنامه

تعداد نمایش‏های صحنه‌ای اجرا شده: ۲۴ نمایش

۱۵ نمایش در بخش مسابقه

۹ نمایش در بخش ویژه

تعداد نمایش‏های تلویزیونی ارسال شده: ۲۴ نمایش

تعداد نمایش‏های تلویزیونی تصویب شده: ۱۲ نمایش

هیأت انتخاب متون: هوشنگ هیهاوند، سیمین امیریان، فرهاد مهندس‏پور

هیأت انتخاب آثار: حسین مسافرآستانه، اسماعیل شفیعی، سعید کشن فلاح، محمود فرهنگ، نصراله قادری، مسعود سمیعی، هوشنگ هیهاوند

هیأت داوران بخش مسابقه: سعید کشن فلاح، محمد قشقایی جمالپور، فرهاد مهندس‏پور

هیأت داوران بخش ویژه: نعمت‏اله لاریان، عبدالحی شماسی، هوشنگ هیهاوند، علیرضا لطف خدایی، حسین مسافرآستانه

هیأت داوران بخش نمایش‌های تلویزیونی: محمد اسفندیاری، اسماعیل شفیعی، محمد مؤمنی، سعید شاهسواری

دبیر جشنواره: ابوالفضل دژاکام

 

نمایش‏های شرکت کننده در دومین جشنواره تئاتر دفاع مقدس:

 

w نمایش‌های بخش مسابقه

 

عطا سردار مغلوب

نویسنده: علیرضا نادری نجف‏آبادی

کارگردان: علی‏اصغر راسخ‏راد

شهر: یزد

 

ماه گرفتگی

نویسنده: مسعود صباح

کارگردان: امین نظری

شهر: تهران

 

آن سوی رویاهای من

نویسنده: محمدرضا آریانفر

کارگردان: سیدصادق فاضلی

شهر: اهواز

 

عزیز مایی

نویسنده: مهرداد رایانی مخصوص

کارگردان: کیومرث مرادی

شهر: تهران

 

ئیواران

نویسنده: محمدرضا فرهنگ

کارگردان: بهمن مرتضوی

شهر: کرمانشاه

 

خاکستری چون دود

نویسنده و کارگردان: نجات میرزایی

شهر: سنندج

 

شبیه پدر

نویسنده: سیدحسین فدایی حسین

کارگردان: حسین پارسایی

شهر: قم

 

پشت ویرانی همسایه

نویسنده: حمید قاسم‏زادگان

کارگردان: مجید قاسم‏زادگان

شهر: ارسنجان

 

سپیده‏ی صادق

نویسنده: علی‏اصغر مدنی

کارگردان: یعقوب صدیق‏جمالی

شهر: تبریز

 

سه باور

نویسنده: حمداله کرمی بروجنی

کارگردان: سپیده نظری‏پور

شهر: تهران

 

نسیم حضور

نویسنده و کارگردان: نادر برهانی مرند

شهر: شیراز

 

رقص پروانه‏ها

نویسنده و کارگردان: مرتضی داریوندنژاد

شهر: شوش دانیال

 

به هرجا بنگرم

نویسنده و کارگردان: محمد ناصری

شهر: کاشمر

 

تنهایی دریا

نویسنده: سنبل رحیمی

کارگردان: سیدحسین پیغمبری

شهر: یزد

 

فرشته‏ای با بال شکسته

نویسنده: عبدالرضا حیاتی

کارگردان: حشمت‏اله قاسمی

شهر: اهواز

 

w نمایش‌های بخش ویژه

 

قطعنامه

نویسنده و کارگردان: داود فتحعلی‏بیگی

شهر: تهران

 

صبح صادق

نویسنده: محمدحسین برمایون

کارگردان: ترانه جامه‏گری و مهدی لشکری

شهر: تهران

 

دو حکایت از چندین حکایت رحمان

نویسنده: علیرضا نادری نجف‏آبادی

کارگردان: یداله کریمی

شهر: تهران

 

روزگار و نغمه‏هایش

نویسنده: محمد چرمشیر

کارگردان: کرامت رودساز

شهر: تهران

 

پرده‏خوانی مجلس عشق

نویسنده و کارگردان: احمد مرادی

شهر: تهران

 

ترجمه‏ی باران

نویسنده و کارگردان: سعید تشکری

شهر: مشهد

 

بچه‏ها در خور

نویسنده: غلامرضا رمضانی

کارگردان: محسن عسگری

شهر: تهران

 

پرچینهای خاردار

نویسنده و کارگردان: احسان رحیمی

شهر: مسجد سلیمان

 

دلنامه

نویسنده و کارگردان: نصرت‏اله سیافی

شهر: کرمانشاه

 

چینی نازک تنهایی من

نویسنده: حیدر نیک آیین

کارگردان: سعید شهریار

شهر: یزد

 

 

wنمایش‌های تلویزیونی

 

پسر کارون

مسافر

نخل تشنه

شبی از خاک تا افلاک

فقط به زمین نگاه کن

قاصد

گذرگاه

فریاد اشک

در اسارت شب

میعاد در باران

ارجعی الی ربک

صالح آسیابان

 

برگزیدگان

 

wبرگزیدگان بخش مسابقه

 

طراحی صحنه: مسعود ریاضی (ماه گرفتگی)

 

موسیقی: گروه موسیقی (خاکستری چون دود)

 

هماهنگی عوامل اجرا: فرشته‏ای با بال شکسته

 

بازیگری زن

رتبه سوم: سوسن نعیمی (رقص پروانه‏ها)

رتبه دوم: فرحناز شریفی (آن سوی رویاهای من)

رتبه اول: هیئت داوران در این بخش انتخابی ندارد.

 

بازیگری مرد

 

علیرضا حنیفی (خاکستری چون دود)

پیام یزدانی (ماه گرفتگی)

مجید آقاکریمی (عطا سردار مغلوب)

 

بازیگری خردسال

رتبه دوم: پوریا داریوند‌نژاد(رقص پروانه‌ها)

رتبه اول: مرضیه رعیت‌زاده و علی کردان(فرشته‌ای با بال شکسته)

 

نمایشنامه‏نویسی

رتبه سوم: سیدحسین فدایی حسین (شبیه پدر)

رتبه دوم: نجات میرزایی (خاکستری چون دود)

رتبه اول: محمد ناصری (به هرجا بنگرم)

 

کارگردانی

رتبه سوم: کیومرث مرادی (عزیز مایی)

رتبه دوم: مرتضی داریوندنژاد (رقص پروانه‏ها)

رتبه اول: نجات میرزایی (خاکستری چون دود)

 

w برگزیدگان بخش ویژه

 

طراحی صحنه

 

لوح تقدیر: محمد احمدزاده (ترجمه‏ باران)

رتبه برگزیده: احسان رحیمی (پرچینهای خاردار)

 

بازیگری زن

لوح تقدیر: محبوبه محمدیان (ترجمه‏ باران)

رتبه برگزیده: سپیده نظری‏پور (روزگار و نغمه‏هایش)

 

بازیگری مرد

 

لوح تقدیر: سیدحسن جمشیدیان (پرده خوانی مجلس عشق)

رتبه برتر: کرامت رودساز (روزگار و نغمه‏هایش)

 

کارگردانی

 

لوح تقدیر: احمد مرادی (پرده‏خوانی مجلس عشق)

رتبه برگزیده: احسان رحیمی (پرچینهای خاردار)

 

نمایشنامه‏نویسی

 

لوح تقدیر: غلامرضا رمضانی (بچه‏ها در خور)

رتبه برگزیده: محمد چرمشیر (روزگار و نغمه‏هایش)

 

بازیگری خردسال: ستار آذری، مرتضی جعفرقلی، وحید رضایی، امید رضایی، محسن حموله و رضا میرصابری (بچه‏های در خور)

 

جوایز ویژه: نصرت‏اله سیافی (دلنامه)، سعید تشکری (ترجمه‏ی باران)

 

 

w برگزیدگان بخش نمایش‌های تلویزیونی

 

طراحی صحنه: کیانوش شیوا (مسافر)

 

بهترین طراحی صحنه: محمود صدرزاده (میعاد در باران)

 

نمایشنامه‏نویسی: اسماعیل فلاح‏پور (در اسارت شب)

 

بهترین نمایشنامه‏نویسی: مهدی توسلی (شبی از خاک تا افلاک)

 

کارگردانی تلویزیونی: آقا میری (نخل تشنه)

 

بهترین کارگردانی تلویزیونی: پاشا شاهنده (میعاد در باران)

 

کارگردانی هنری: اسماعیل خلج (قاصد)

 

بهترین کارگردانی هنری: حسین فرخی (قبل از انفجار)

 

تصویربرداری: اسماعیل فلاح‏پور (در اسارت شب)

 

بهترین تصویربرداری: علی میرزایی (مسافر)

 

جایزه ویژه: حسن نیکبخت، اسداله نصیری و ابوالفضل دژاکام (پسر کارون)

 

نمایش تلویزیونی برگزیده: نمایش تلویزیونی «میعاد در باران» کار گروه فیلم و سریال و تئاتر شبکه یک سیمای جمهوری اسلامی.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

سومین یادواره تئاتر دفاع مقدس

۲۸ اردیبهشت الی ۳ خرداد ۱۳۷۵

تهران

بخش‏های یادواره: مسابقه، میهمان، نمایش تلویزیونی

تعداد نمایشنامه‏های ارسال شده: ۴۲۰ نمایشنامه

تعداد نمایشنامه‏های تصویب شده: ۱۰۸ نمایشنامه

تعداد نمایش‏های اجرا شده: ۲۴ نمایش

۱۸ نمایش در بخش مسابقه

۶ نمایش در بخش میهمان

تعداد نمایش‏های تلویزیونی ارسال شده: ۱۲ نمایش

تعداد نمایش‏های تلویزیونی تصویب شده: ۶ نمایش

هیأت انتخاب متون: هوشنگ هیهاوند، مجید سرسنگی، اسماعیل شفیعی

هیأت انتخاب آثار: هوشنگ هیهاوند، اسماعیل شفیعی، حسین مسافرآستانه، حسین راضی، احمد کاوری، محمود فرهنگ، عبدالحی شماسی، کریم طرفه‏نژاد، عبدالحسین مرتضوی، مجید سرسنگی

هیأت داوران بخش مسابقه: سعید کشن فلاح، محمد قشقایی جمالپور، فرهاد مهندس‏پور

هیأت داوران بخش نمایش تلویزیونی: علی میرزایی، سعید شاهسواری، فرشاد فرشته حکمت

دبیر یادواره: حسین مسافر آستانه

 

نمایش‏های شرکت کننده در سومین یادواره تئاتر دفاع مقدس:

 

w نمایش‌های بخش مسابقه

همیشه ماندگار

نویسنده: حسن باستانی

کارگردان: شاهین شفایی

شهر: تهران

 

حلبچه

نویسنده و کارگردان: مجتبی شعبان

شهر: خرم آباد

 

خدای عشق

نویسنده: محمد احمدی

کارگردان: سید صادق فاضلی

شهر: اهواز

 

تپه‏ افلاک

نویسنده: سیدحسین فدایی حسین

کارگردان: حسین پارسایی

شهر: قم

 

چرخ هشتم

نویسنده: علیرضا حنیفی

کارگردان: ایرج محمدی

شهر: قروه

 

شبی برای بودن

نویسنده و کارگردان: بهمن مرتضوی

شهر: کرمانشاه

 

صبح صادق

نویسنده: محمدحسین برمایون

کارگردان: محمدرضا خسرویان

شهر: تهران

 

شبی از شبهای بهرام

نویسنده و کارگردان: سنبل رحیمی

شهر: تهران

 

فرودگاه

نویسنده و کارگردان: مرتضی داریوندنژاد

شهر: شوش دانیال

 

نگین

نویسنده: سیامک افسائی و یعقوب صدیق‏جمالی

کارگردان: یعقوب صدیق جمالی

شهر: تبریز

 

عاشق‏ترین روزگار

نویسنده و کارگردان: سعید تشکری

شهر: مشهد

 

هنگامه

نویسنده: محمود ناظری

کارگردان: ناصر مردانی

شهر: شیراز

 

ش. م. ر

نویسنده: حمید قاسم‏زادگان

کارگردان: رحیم هودی

شهر: شیراز

 

بی هذا حجابی

نویسنده و کارگردان: مسعود سمیعی

شهر: تهران

 

مخ طاق

نویسنده و کارگردان: علی غلامی

شهر: آبادان

 

خاتون کربلا

نویسنده و کارگردان: زینب عوض‏پور

شهر: بوشهر

 

عکس یادگاری

نویسنده و کارگردان: حسین محمدی

شهر: اهواز

 

آفتاب دشت

نویسنده و کارگردان: نصرت‏اله سیافی

شهر: کرمانشاه

 

wنمایش‌های بخش میهمان

 

فریاد خاموش

نویسنده: افشاری‏نژاد و ایمانی

کارگردان: محسن عسگری

شهر: تهران

 

زیر باران تگرگ

نویسنده: سعید اسفندیاران

کارگردان: عباس سلطانی

شهر: اراک

 

شب زهرا

نویسنده و کارگردان: داود زارع

شهر: تهران

 

یک شب تا صبح

نویسنده: سعید بهروزی

کارگردان: آذر مبارکی

شهر: تهران

 

از علقمه تا خرمشهر

نویسنده و کارگردان: محمدرضا پشنگیان

شهر: تهران

 

گفت و گوی بی‏پایان ستاره با مادرش

نویسنده: محمد چرمشیر

کارگردان: سپیده نظری‏پور

شهر: تهران

 

خواب بی وقت حوریه

نویسنده: محمد چرمشیر

کارگردان: عباس غفاری

شهر: تهران

 

wنمایش‌های تلویزیونی

 

مسافر

نویسنده: مسعود سمیعی

کارگردان: هوشنگ هیهاوند

شهر: تهران

 

آنجا، آن روز

نویسنده: سیف‏اله احمدی

کارگردان: اسداله اسدی

شهر: مسجد سلیمان

 

عاشوراییان

نویسنده و کارگردان: بهمن بلنده

شهر: دزفول

 

علمداران

نویسنده و کارگردان: محمد اربابیان

شهر:

 

ترانه‏ی خاکستر

نویسنده و کارگردان: علیرضا لطف خدایی

شهر: تبریز

 

میعاد در باران

نویسنده و کارگردان: سیدجواد امامی

شهر:

 

برگزیدگان

 

wبرگزیدگان بخش مسابقه

 

بازیگری زن

لوح تقدیر: مرجان فیروزآبادی (هنگامه)، افسون افشار (هنگامه)، مهناز بسیوند (فرودگاه)

رتبه سوم: الهام باقرباغبان (فرودگاه)، پریسا مقتدی(ش. م. ر)

رتبه دوم: فرحناز شریفی (خدای عشق)

رتبه اول: ثریا شیرزادی (آفتاب دشت)

 

بازیگری مرد

لوح تقدیر: حسن خلیلی‏فر (شبی از شبهای بهرام)، خسرو شهراز(شبی برای بودن)، سیامک افسائی(نگین)

رتبه سوم: حسین ناخدا (خدای عشق)، علی میلان(شبی از شب‌های بهرام)

رتبه دوم: علیرضا حنیفی (چرخ هشتم)

رتبه اول: علی فرحناک (تپه‏ی افلاک)

 

بازیگری خردسال

لوح تقدیر:سپهر داریوندنژاد (فرودگاه)

رتبه برگزیده: علیرضا امیری (تپه‏ی افلاک)

 

موسیقی

لوح تقدیر:گروه موسیقی (آفتاب دشت)، گروه موسیقی (نگین)

رتبه برگزیده: گروه موسیقی (خدای عشق)

 

طراحی صحنه

لوح تقدیر: عبدالکریم ملکی (فرودگاه)

رتبه برگزیده: سیدحسین فدایی حسین (تپه‏ افلاک)

 

نمایشنامه نویسی

لوح تقدیر: بهمن مرتضوی (شبی برای بودن) و سعید تشکری (عاشق‏ترین روزگار)

رتبه سوم: سیدحسین فدایی حسین (تپه افلاک)، علیرضا حنیفی(چرخ هشتم)

رتبه دوم: مرتضی داریوندنژاد (فرودگاه)

رتبه اول: محمد احمدی (خدای عشق)

 

کارگردانی

لوح تقدیر: بهمن مرتضوی (شبی برای بودن) و زینب عوض‏پور (خاتون کربلا)

رتبه سوم: نصرت‏اله سیافی (آفتاب دشت)

رتبه دوم: سیدصادق فاضلی (خدای عشق)

رتبه اول: حسین پارسایی (تپه‏ افلاک)

 

جایزه ویژه: لوح تقدیر به بازیگران نمایش (آفتاب دشت) برای بازی گروهی منسجم

 

نمایش برگزیده: تپه‏ افلاک

 

wبرگزیدگان بخش نمایش تلویزیونی

 

کارگردانی: اسداله اسدی و سیدمجتبی رضوی (آنجا آن روز)

 

کارگردانی هنری: علیرضا لطف خدایی (ترانه‏ی خاکستر)

 

بازیگری آقایان: سیامک افسائی (ترانه‏ی خاکستر)

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

چهارمین یادواره سراسری تئاتر دفاع مقدس

 

 

۶ الی ۱۲ خرداد ۱۳۷۶

اردبیل

بخش‏های یادواره: مسابقه، ویژه، یک نمایش چند نگاه، خیابانی، نمایش تلویزیونی، میهمان

تعداد نمایشنامه‏های ارسال شده: ۳۴۰ نمایشنامه

تعداد نمایشنامه‏های تصویب شده: ۱۳۴ نمایشنامه

تعداد نمایش‏های اجرا شده: ۳۴ نمایش

۱۸ نمایش در بخش مسابقه

۷ نمایش در بخش ویژه

۷ نمایش در بخش یک نمایش چند نگاه

۱ نمایش در بخش میهمان

۱ نمایش در بخش خیابانی

تعداد نمایش‏های تلویزیونی ارسال شده: ۱۰ نمایش

تعداد نمایش‏های تلویزیونی تصویب شده: ۵ نمایش

هیأت انتخاب متون: هوشنگ هیهاوند، مجید سرسنگی، مهدی حامد سقایان، اسماعیل شفیعی، عبدالحی شماسی

هیأت انتخاب آثار: هوشنگ هیهاوند، حسین راضی، عبدالکریم طرفه‏نژاد، مسعود صباح، حجت‏اله سیدعلیخانی، محمود فرهنگ، عبدالحسین مرتضوی

هیأت داوران بخش مسابقه: سعید کشن فلاح، فرهاد مهندس‏پور، اسماعیل شفیعی

هیأت داوران بخش ویژه: عبدالحی شماسی، هوشنگ هیهاوند، علی عسگر علیزاده مقدم

هیأت داوران بخش نمایش تلویزیونی: سعید شاهسواری، فرشاد فرشته حکمت، فرهاد مهندس‏پور

دبیر یادواره: حسین مسافر آستانه

 

نمایش‏های شرکت کننده در چهارمین یادواره سراسری تئاتر دفاع مقدس:

 

wنمایش‌های بخش مسابقه:

 

آواز پر جبرئیل

نویسنده و کارگردان: سعید تشکری

شهر: مشهد

 

آخرین سمفونی عشق

نویسنده: علیرضا حنیفی

کارگردان: امید پیروی اسلام

شهر: مهاباد

 

آخرین معرکه

نویسنده و کارگردان: علی‏اصغر خطیب‏زاده

شهر: دامغان

 

انتظار با بوی نرگس

نویسنده: زینت صالحپور

کارگردان: عباس غفاری

شهر: تهران

 

یاد

نویسنده و کارگردان: نجات میرزایی

شهر: سنندج

 

دوباره ذوالجناح

نویسنده: داریوش مختاری

کارگردان: سیامک افسائی

شهر: تبریز

 

شبهای حرم

نویسنده و کارگردان: محمدمهدی خاتمی

شهر: کاشمر

 

چهارمین نامه

نویسنده: جمشید خانیان

کارگردان: حسن رونده

شهر: تهران

 

بانوی ارسلان

نویسنده و کارگردان: زینب عوض‏پور

شهر: بوشهر

 

غزلواژه‏ قصد

نویسنده: عزت‏اله مهرآوران

کارگردان: سیروس همتی

شهر: تهران

 

خاک سبز

نویسنده و کارگردان: سیدحسین فدایی حسین

شهر: قم

 

چهارمین نامه

نویسنده: جمشید خانیان

کارگردان: مهدی مکاری

شهر: تهران

 

به خدا می‏سپارمت

نویسنده: ایمان افشاریان

کارگردان: ایمان افشاریان و علی وطن‏دوست

شهر: تهران

 

پیراهن هزار یوسف

نویسنده و کارگردان: علیرضا حنیفی

شهر: قروه

 

چهارمین نامه

نویسنده: جمشید خانیان

کارگردان: غلامرضا بشیری

شهر: ماهشهر

 

روزهای بلوط

نویسنده: اصغر فکوری

کارگردان: شیوا بلوریان

شهر: همدان

 

بعد از جنگ

نویسنده: احمد مرادی

کارگردان: علی حسن‏نژاد رنجبر

شهر: شیراز

 

شبانه

نویسنده و کارگردان: بهمن مرتضوی

شهر: کرمانشاه

 

wنمایش‌های بخش ویژه:

 

انتظار با بوی نرگس

نویسنده: زینت صالحپور

کارگردان: آرزو مهری

شهر: اردبیل

 

سرود صبحگاه گردان

نویسنده: حسن نجفی

کارگردان: رمضان پورمحمود

شهر: تبریز

 

نقل دل

نویسنده و کارگردان: کریم جوانشیر

شهر: تهران

 

هنوز بوی جبهه می‏آید

نویسنده و کارگردان: برزو نیک‏نژاد

شهر: گرگان

 

با من بخوان

نویسنده: عباس اسماعیلی

کارگردان: اسداله بابایی

شهر: اصفهان

 

سرود صبحگاه گردان

نویسنده: حسن نجفی

کارگردان: غریب منوچهری

شهر: پارس آباد

 

ماهی سرخ سیب گل

نویسنده: مرتضی داریوندنژاد

کارگردان: محمدحسین طهماسبی

شهر: دزفول

 

wنمایش‌های بخش خیابانی:

 

آخرین معرکه

نویسنده و کارگردان: علی‏اصغر خطیب‏زاده

شهر: دامغان

 

wنمایش‌های بخش یک نمایش، چند نگاه

 

انتظار با بوی نرگس

نویسنده: زینت صالحپور

کارگردان: آرزو مهری

شهر: اردبیل

 

انتظار با بوی نرگس

نویسنده: زینت صالحپور

کارگردان: عباس غفاری

شهر: تهران

 

چهارمین نامه

نویسنده: جمشید خانیان

کارگردان: حسن رونده

شهر: تهران

 

چهارمین نامه

نویسنده: جمشید خانیان

کارگردان: مهدی مکاری

شهر: تهران

 

چهارمین نامه

نویسنده: جمشید خانیان

کارگردان: غلامرضا بشیری

شهر: ماهشهر

 

سرود صبحگاه گردان

نویسنده: حسن نجفی

کارگردان: رمضان پورمحمود

شهر: تبریز

 

سرود صبحگاه گردان

نویسنده: حسن نجفی

کارگردان: غریب منوچهری

شهر: پارس‏آباد

 

w نمایش‌های تلویزیونی:

 

راه عشق نینوا

تپه‏ی افلاک

قطار ۲۱ جنوب

نسیم حضور

مسافر

 

 

برگزیدگان

 

wبرگزیدگان بخش مسابقه

 

موسیقی: گروه موسیقی (چهارمین نامه)

 

طراحی صحنه: ایرج محمدی (پیراهن هزار یوسف)، افشین پایدار (چهارمین نامه)

 

 

نمایشنامه‏نویسی

لوح تقدیر: سیدحسین فدایی حسین (خاک سبز)، محمد مهدی خاتمی (شبهای حرم)

رتبه سوم: سیدحسین فدایی حسین (خاک سبز) و محمد مهدی خاتمی (شب‌های حرم)

رتبه دوم: جمشید خانیان (چهارمین نامه)

رتبه اول: علیرضا حنیفی (پیراهن هزار یوسف)

 

کارگردانی

رتبه سوم: علیرضا حنیفی (پیراهن هزار یوسف)

رتبه دوم: بهمن مرتضوی (شبانه)

رتبه اول: حسن رونده (چهارمین نامه)

 

بازیگری زن

لوح تقدیر: مهدیه حسینی (چهارمین نامه) و مریم معینی (انتظار با بوی نرگس)

رتبه سوم: لیلا نیساری (دوباره ذوالجناح) و محبوبه محمدیان (پیراهن هزار یوسف)

رتبه دوم: هیأت داوران در این بخش جایزه‌ای اهدا نکرد

رتبه اول: عطیه غبیشاوی (چهارمین نامه)

 

بازیگری مرد

لوح تقدیر به: احمد طاهونچی، محمداسماعیل پیمان، سیامک افسایی

رتبه سوم: حسین پارسایی (خاک سبز) و جوهر محمدی (چهارمین نامه)

رتبه دوم: علی اصغر خطیب‏زاده (آخرین معرکه)

رتبه اول: خسرو شهراز (شبانه)

 

wبرگزیدگان بخش ویژه

 

بازیگری زن: آرزو مهری (انتظار با بوی نرگس)

 

بازیگری مرد: اسماعیل زنگل گیاه (با من بخوان) و مهدی طهماسبی (نقل دل)

 

نمایش منتخب: «نقل دل» و «سرود صبحگاه گردان» و «ماهی سرخ سیب گل»

 

بازیگری خردسال: عاطفه طهماسبی

 

 

wبرگزیدگان بخش نمایش تلویزیونی

 

نمایشنامه‏نویسی: قدرت اله فتحی (قطار ۲۱ جنوب)

 

بازیگری مرد: هوشنگ هیهاوند (قطار ۲۱ جنوب) و رحمان حقیقی (نسیم حضور)

 

بازیگری زن: سیمین خرم (قطار ۲۱ جنوب)

 

کارگردانی: فرید سجادی حسینی (نسیم حضور)

 

تهیه کنندگی: گروه فرهنگ و ادب و هنر شبکه دوم سیما

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

پنجمین یادواره سراسری تئاتر دفاع مقدس

۲۸ اردیبهشت الی ۳ خرداد ۱۳۷۷

تهران

بخش‏های یادواره: مسابقه، یک نمایش چند نگاه، نمایش تلویزیونی

تعداد نمایشنامه‏های ارسال شده: ۲۷۰ نمایشنامه

تعداد نمایشنامه‏های تصویب شده: ۸۱ نمایشنامه

تعداد نمایش‏های اجرا شده: ۳۱ نمایش

۲۶ نمایش در بخش مسابقه

۵ نمایش در بخش یک نمایش، چند نگاه

تعداد نمایش‏های تلویزیونی ارسال شده: ۱۰ نمایش

تعداد نمایش‏های تلویزیونی تصویب شده: ۴ نمایش

هیأت انتخاب متون: هوشنگ هیهاوند، محمد چرمشیر، مجید سرسنگی، فرهاد مهندس‏پور و حسین مسافرآستانه

هیأت انتخاب آثار: هوشنگ هیهاوند، علیرضا نادری نجف‏آبادی، اسماعیل شفیعی، حسین مسافر آستانه، مجید سرسنگی و فرهاد مهندس‏پور

هیأت داوران بخش مسابقه: سعید کشن فلاح، مجید سرسنگی، فرهاد مهندس‏پور، هوشنگ هیهاوند، اسماعیل شفیعی، محمد چرمشیر و علیرضا نادری نجف‏آبادی

هیأت داوران بخش نمایش تلویزیونی: سعید شاهسواری، فرشاد فرشته حکمت و علی میرزایی

دبیر یادواره: حسین مسافر آستانه

 

نمایش‌های شرکت کننده در پنجمین یادواره سراسری تئاتر دفاع مقدس:

 

wنمایش‌های بخش مسابقه

 

سوسوی پنهان ستاره‏ای کوچک

نویسنده: محمدرضا بی‏گناه

کارگردان: میترا خواجه‏ئیان

شهر: تهران

 

غوغای عشق

نویسنده و کارگردان: زینب عوض‏پور

شهر: بوشهر

 

شکسته بخوان

نویسنده و کارگردان: علی روئین تن

شهر: تهران

 

آدمک

نویسنده و کارگردان: عبدالرضا سواعدی

شهر: آبادان

 

سوسوی پنهان ستاره‏ای کوچک

نویسنده: محمدرضا بی‏گناه

کارگردان: علی مقدم

شهر: تهران

 

داغ دل جبهه

نویسنده: عبدالرضا حیاتی

کارگردان: سعید نوریان

شهر: اردبیل

 

مهتابی

نویسنده و کارگردان: محمدمهدی خاتمی

شهر: مشهد

 

هشت زخم سرخ

نویسنده: صابر دل بینا

کارگردان: هوشمند معنوی و عبید رستمی

شهر: سنندج

 

کانال کمیل

نویسنده: سیدحسین فدایی حسین

کارگردان: کورش زارعی

شهر: قم

 

زن و یک خانه تنهایی

نویسنده: احمد کاوری

کارگردان: حمیدرضا سهیلی

شهر: مشهد

 

زمستان ۶۶

نویسنده و کارگردان: محمد یعقوبی

شهر: تهران

 

سقوط سایه‏ها

نویسنده: عبدالحی شماسی

کارگردان: احمد ایرانی‏خواه

شهر: رشت

 

مروارید

نویسنده: عبدالحی شماسی

کارگردان: احمد ایرانی‏خواه

شهر: تهران

 

ماه لب ریخته

نویسنده: محمدرضا آریانفر

کارگردان: احمد مرادی حقیقی

شهر: سمنان

 

بانوی قهرمان

نویسنده: سعداله ولی‏زاده

کارگردان: علی دنیوی

شهر: ساری

 

اسماعیل

نویسنده: یعقوب صدیق‏جمالی و علی اصغر مدنی

کارگردان: یعقوب صدیق‏جمالی

شهر: تبریز

 

مروارید

نویسنده: عبدالحی شماسی

کارگردان: رضا خدادادبیگی

شهر: زاهدان

 

آن مرد در باران آمد

نویسنده: قدرت‏اله فتحی

کارگردان: معصومه صبوری

شهر: اراک

 

دو حکایت از چندین حکایت رحمان

نویسنده: علیرضا نادری

کارگردان: سیدرضی محمودی

شهر: تهران

 

گل سرخ

نویسنده: محمد احمدی

کارگردان: خلیل ضرغامپور

شهر: شوشتر

 

جایی گوشه‏ی قلبم

نویسنده: محمد چرمشیر

کارگردان: سیامک افسائی

شهر: تبریز

 

مروارید

نویسنده: عبدالحی شماسی

کارگردان: مجید واحدی‏زاده

شهر: اردبیل

 

ناگهان پنجره‏ای سرد

نویسنده: میلاد اکبرنژاد

کارگردان: افسانه هنرور

شهر: تهران

 

سفر دانه به گل

نویسنده و کارگردان: بهمن مرتضوی

شهر: سنندج

 

پلاک چرمی

نویسنده کارگردان: حسین محمدی

شهر: اهواز

 

یک صبح تا شب

نویسنده و کارگردان: علیرضا حنیفی

شهر: قروه

 

wنمایش‌‌های بخش یک نمایش، چند نگاه

 

سوسوی پنهان ستاره‏ای کوچک

نویسنده: محمدرضا بی‏گناه

کارگردان: میترا خواجه‏ئیان

شهر: تهران

 

سوسوی پنهان ستاره‏ای کوچک

نویسنده: محمدرضا بی‏گناه

کارگردان: علی مقدم

شهر: تهران

 

مروارید

نویسنده: عبدالحی شماسی

کارگردان: احمد ایرانی‏خواه

شهر: تهران

 

مروارید

نویسنده: عبدالحی شماسی

کارگردان: رضا خدادادبیگی

شهر: زاهدان

 

مروارید

نویسنده: عبدالحی شماسی

کارگردان: مجید واحدی‏زاده

شهر: اردبیل

 

w نمایش‌های تلویزیونی

 

شور شط

پرده‏های نیلگون

سرود صبحگاه گردان

سقوط سایه‏ها

 

 

برگزیدگان

 

wبرگزیدگان بخش مسابقه

 

نمایشنامه‏نویسی

لوح تقدیر: محمدمهدی خاتمی (مهتابی) و حسین محمدی (پلاک چرمی)

رتبه سوم: علیرضا نادری (دو حکایت از چندین حکایت رحمان)، محمد یعقوبی (زمستان ۶۶)

رتبه دوم: سیدحسین فدایی حسین (کانال کمیل)

رتبه اول: هیئت داوران در این بخش انتخابی ندارد.

 

بازیگری مرد

لوح تقدیر: احمد ریحانه (مهتابی)، محمدرضا حسین‏زاده (زمستان ۶۶) و محسن نیکوئی (آدمک)

رتبه سوم: سیدمحمدجواد طاهری (کانال کمیل)، احمد ایرانخواه(مروارید)

رتبه دوم: مهران امام‏بخش (دو حکایت از چندین حکایت رحمان)

رتبه اول: رحمان حقیقی (شکسته بخوان) و حسین پارسایی (کانال کمیل)

 

بازیگری زن

لوح تقدیر: راضیه ایرانی (مهتابی) و مرجان یداله‏زاده (آدمک)

رتبه سوم: مهروش جعفرقلی‏زاده (سوسوی پنهان ستاره‏ای کوچک)، پوپک گل‌دره(زمستان ۶۶)

رتبه دوم: سپیده پارسایی (ناگهان پنجره‏ی سرد) و ریما رامین‏فر (زمستان ۶۶)

رتبه اول: پانته‏آ بهرام (زمستان ۶۶) و شیرین معاذی (هشت زخم سرخ)

 

بازیگری خردسال: ابوالفضل گازرزاده (گل سرخ)

 

کار گروهی: گروه بازیگران (هشت زخم سرخ) و (اسماعیل)

 

wبرگزیدگان بخش نمایش تلویزیونی

 

طراحی صحنه: رامین سلیمانپور (پرده‏های نیلگون)

 

موسیقی: محمدسعید شریفیان (پرده‏های نیلگون)

 

تصویربرداری: عباس رحمانی‏پور (سقوط سایه‏ها)

 

کارگردانی تلویزیونی: زنده نام (شور شط)

 

کارگردانی هنری: ابوالفضل دژاکام (پرده‏های نیلگون) و عاطفه حسینی (سقوط سایه‏ها)

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ششمین یادواره سراسری تئاتر دفاع مقدس

 

۲۸ اردیبهشت الی ۳ خرداد ۱۳۷۸

تهران

بخش‏های یادواره: مسابقه، میهمان، خیابانی، نمایش تلویزیونی، تعزیه

تعداد نمایشنامه‏های ارسال شده: ۳۶۲ نمایشنامه

تعداد نمایشنامه‏های تصویب شده: ۹۴ نمایشنامه

تعداد نمایش‏های اجرا شده: ۲۶ نمایش

۲۲ نمایش در بخش مسابقه

۳ نمایش در بخش میهمان

۱ نمایش در بخش خیابانی

تعداد نمایش‏های تلویزیونی ارسال شده: ۷ نمایش

تعداد نمایش‏های تلویزیونی تصویب شده: ۴ نمایش

هیأت انتخاب متون: فرهاد مهندس‏پور، مجید سرسنگی، محمد چرمشیر، هوشنگ هیهاوند، حسین مسافرآستانه و حجت‏اله سیدعلیخانی

هیأت انتخاب آثار: هوشنگ هیهاوند، حسین مسافر آستانه، مهدی حامد سقایان و حجت‏اله سیدعلیخانی

هیأت انتخاب آثار تلویزیونی: مهدی حامد سقایان، حسین مسافرآستانه و هوشنگ هیهاوند

هیأت داوران بخش مسابقه: حسنعلی پورمند (سرو)، محمد قشقایی جمالپور، فرهاد مهندس‏پور، مجید سرسنگی، اسماعیل شفیعی و فرشاد فرشته حکمت

هیأت داوران بخش نمایش تلویزیونی: سعید شاهسواری، علی میرزایی و فرهاد مهندس‏پور

دبیر یادواره: حسین مسافر آستانه

 

نمایش‏های شرکت کننده در ششمین یادواره سراسری تئاتر دفاع مقدس:

 

wنمایش‌های بخش مسابقه

 

من زراره‏ی عذری طاها هستم

نویسنده: میلاد اکبرنژاد

کارگردان: احسان رحیمی

شهر: شاهین‏شهر

 

شب مویه‏ها

نویسنده: نغمه ثمینی

کارگردان: عباس غفاری

شهر: تهران

 

به خورشید بگو

نویسنده: سعید تشکری

کارگردان: محمدرضا حیدری

شهر: تهران

 

چشم‏اندازی به ساحل

نویسنده: سعید شاپوری

کارگردان: سعید نوریان

شهر: اردبیل

 

صابرین

نویسنده: فردین ارفع

کارگردان: عبدالکاظم شیاعی

شهر: سوسنگرد

 

آینه، وقت آفتاب

نویسنده: سعید تشکری

کارگردان: خلیل ضرغامپور

شهر: شوشتر

 

از خاطرات شهید

نویسنده و کارگردان: حسن خلیلی‏فر

شهر: تهران

 

مردی دیگر

نویسنده و کارگردان: محمدمهدی خاتمی

شهر: مشهد

 

بهشت برای تو

نویسنده و کارگردان: یعقوب صدیق‏جمالی

شهر: تبریز

 

آپارتمان

نویسنده: مسعود سمیعی

کارگردان: فروغ قجابگلی

شهر: تهران

 

پرواز از قفس

نویسنده: محسن طارمی

کارگردان: سیدقاسم قافله‏باشی

شهر: قزوین

 

اسماعیل، اسماعیل

نویسنده: جمشید خانیان

کارگردان: حسن رونده

شهر: تهران

 

یک قاب برای همیشه

نویسنده: کیوان خسرو مرادی

کارگردان: کامبیز کاشفی

شهر: تهران

 

وقت مصائب یحیی

نویسنده: سعید تشکری

کارگردان: رضا حسینی

شهر: تربت حیدریه

 

نرگس

نویسنده و کارگردان: مرتضی هواسی

شهر: تهران

 

رقص آب

نویسنده و کارگردان: علی وطن‏دوست

شهر: تهران

 

رنگ ترنج

نویسنده و کارگردان: علیرضا حنیفی

شهر: قروه

 

داماد

نویسنده و کارگردان: حسینعلی بینوایی

شهر: قائم‏شهر

 

آخ اگه بارون بزنه

نویسنده: میلاد اکبرنژاد

کارگردان: کورش کرمی

شهر: تهران

 

ترکش

نویسنده و کارگردان: عاطفه حسینی

شهر: کرج

 

سوسوی خاکستری یک ستاره‏ی سبز

نویسنده و کارگردان: احمدرضا رافعی بروجنی

شهر: بروجن

 

تار و پود من

نویسنده و کارگردان: مهدی مکاری

شهر: تهران

 

wنمایش‌های بخش خیابانی:

 

سحر مار افسای

نویسنده و کارگردان: علی‏اصغر خطیب‏زاده

شهر: دامغان

 

wنمایش‌های بخش میهمان:

 

تأثیر

نویسنده و کارگردان: احمد نوری

شهر: تهران

 

رافا

نویسنده و کارگردان: حسن صادقی دقیقی لنگرودی

شهر: لنگرود

 

عشق، استخوان، پلاک

نویسنده و کارگردان: حجت شرقی‏پور

شهر: تهران

 

w نمایش‌های تلویزیونی:

 

گفت‏و گوی بی‏پایان ستاره با مادرش

نویسنده: محمد چرمشیر

کارگردان: رسول سپاهی

شهر: مازندران

 

فرمانده

نویسنده: یعقوب یادعلی

کارگردان: مسعود هارونی

شهر: کهگیلویه و بویراحمد

 

خاک سبز

نویسنده و کارگردان: سیدحسین فدایی حسین

شهر: بندرعباس

 

سه هنگامه

نویسنده: فانی

کارگردان: غلامرضا عزیزالهی

شهر: اصفهان

 

wآثار بخش تعزیه

 

مجلس شهاد مسلم

کار: صنایع شهید باکری

شهر: تهران

 

مجلس دوطفلان مسلم

کار: صنایع شهید باکری

شهر: تهران

 

مجلس شاه چراغ

کار: صنایع شهید باکری

شهر: تهران

 

مجلس حر

کار: صنایع شهید باکری

شهر: تهران

 

مجلس شهادت حضرت علی‏اکبر

کار: صنایع شهید باکری

شهر: تهران

 

مجلس شهادت حضرت عباس (س)

کار: صنایع شهید باکری

شهر: تهران

 

برگزیدگان

 

wبرگزیدگان بخش مسابقه

 

طراحی صحنه

 

لوح تقدیر: علی وطن‏دوست (رقص آب)، فردین ارفع (صابرین) و پیام صوری (به خورشید بگو)

رتبه برگزیده: کامبیز کاشفی (یک قاب برای همیشه)

 

موسیقی:

لوح تقدیر: گروه موسیقی (رقص آب)

رتبه برگزیده: گروه موسیقی (من زراره‏ی عذره‏ی طاها هستم)

 

بازیگری خردسال و نوجوان: سیده عطیه خطیبی (مردی دیگر)، ندا مسعودیان (آینه، وقت آفتاب)، آیدا علیزاده مقدم (آخ اگه بارون بزنه)، سیدعلی خطیبی (مردی دیگر) و نادر اکبرزاده (بهشت برای تو)

 

بازیگری مرد

لوح سپاس: احمدرضا رافعی بروجنی (سوسوی خاکستری یک ستاره‏ی سبز)، جواد ثریا (تار و پود من) و مسعود قهاری (داماد)

رتبه سوم: سیدافشین هاشمی مرغزار (آپارتمان)

رتبه دوم: اکبر ملائی (از خاطرات شهید) و جواد پیروزی (از خاطرات شهید)

رتبه اول: علیرضا اسیوند (یک قاب برای همیشه)

 

بازیگری زن

لوح سپاس: فروغ قجابگلی (آپارتمان) و مهسا مهجور (یک قاب برای همیشه)

رتبه سوم: عاطفه حسینی (ترکش)

رتبه دوم: مرضیه سرمشقی (آخ اگه بارون بزنه)

رتبه اول: بهار ارجمند (شب مویه‏ها) و مریم نظریان (تار و پود من)

 

نمایشنامه‏نویسی

لوح سپاس: عاطفه حسینی (ترکش) و مسعود سمیعی (آپارتمان)

رتبه سوم: حسن خلیلی‏فر (از خاطرات یک شهید) و کیوان خسرو مرادی (یک قاب برای همیشه)

رتبه دوم: جمشید خانیان (اسماعیل اسماعیل) و میلاد اکبرنژاد (من زراره‏ی عذره‏ی طاها هستم)

رتبه اول: هیئت داوران در این بخش انتخابی ندارد.

 

کارگردانی

لوح سپاس: احمدرضا رافعی بروجنی (سوسوی خاکستری یک ستاره‏ی سبز)، مهدی مکاری (تار و پود من)، گروه نمایش(سحر مارافسای)

رتبه سوم: هیأت داوران در این بخش انتخابی نداشت

رتبه دوم: حسن خلیلی‏فر (از خاطرات شهید)

رتبه اول: کامبیز کاشفی (یک قاب برای همیشه)

 

تقدیر از گروههای بازیگری:

لوح سپاس: گروه بازیگران (رافا)، گروه بازیگران (تأثیر)، گروه بازیگران (عشق، استخوان، پلاک) و گروه شبیه‏خوانان صنایع شهید باکری

 

wبرگزیدگان بخش نمایش تلویزیونی

 

لوح تقدیر: محمد چرمشیر نویسنده نمایشنامه (گفت و گوی ستاره با مادرش)، سیدحسین فدایی حسین نویسنده نمایشنامه (خاک سبز)، صدا و سیمای مرکز مازندران برای تولید نمایش(گفت و گوی ستاره با مادرش)، صدا و سیما مرکز کهگیلویه و بویر احمد برای تولید نمایش (فرمانده)، صدای و سیمای بندرعباس برای تولید نمایش (خاک سبز) و صدا و سیمای اصفهان برای تولید نمایش (سه هنگامه)

------------------------------------------------------------------------------------------------

هفتمین یادواره سراسری تئاتر دفاع مقدس

 

هفتمین یادواره سراسری تئاتر دفاع مقدس

۲۸ اردیبهشت الی ۳ خرداد ۱۳۷۹

تهران

بخش‏های یادواره: مسابقه، نوجوان، خیابانی، ویژه‏ی نیروهای نظامی و انتظامی، تعزیه، نمایش تلویزیونی

تعداد نمایشنامه‏های ارسال شده: ۴۶۰ نمایشنامه

تعداد نمایشنامه‏های تصویب شده: ۷۶ نمایشنامه

تعداد نمایش‏های اجرا شده: ۵۳ نمایش

۲۸ نمایش در بخش مسابقه

۱۳ نمایش در بخش خیابانی

۶ نمایش در بخش نوجوان

۶ نمایش در بخش ویژه نیروی نظامی و انتظامی

تعداد نمایش‏های تلویزیونی ارسال شده: ۱۰ نمایش

تعداد نمایش‏های تلویزیونی تصویب شده: ۵ نمایش

هیأت انتخاب متون و انتخاب آثار: فرهاد مهندس‏پور، هوشنگ هیهاوند، محمد چرمشیر، علی‏عسگر علیزاده مقدم، مهدی حامد ساقیان، حجت‏اله سیدعلیخانی، محمود فرهنگ، حسین راضی و اسماعیل شفیعی

هیأت داوران بخش مسابقه: هوشنگ هیهاوند، تاجبخش فنائیان، محمد قشقایی جمالپور و محمد کاسبی

هیأت داوران بخش نوجوان: علی‏اصغر راسخ‏راد، مهرداد رایانی مخصوص و علی سلیمانی

هیأت داوران بخش خیابانی: حسین راضی، محمود فرهنگ و سیدعظیم موسوی

هیأت داوران بخش نمایش تلویزیونی: سعید شاهسواری، حسین فرخی و علی میرزایی

دبیر یادواره: حسین مسافر آستانه

 

نمایش‏های شرکت کننده در هفتمین یادواره سراسری تئاتر دفاع مقدس:

 

wنمایش‌های مسابقه صحنه:

 

پس از تندر

نویسنده: فرهاد ارشاد

کارگردان: محسن زارع

شهر: شیراز

 

سفرآب

نویسنده و کارگردان: عاطفه حسینی

شهر: تهران

 

گر مرد رهی

نویسنده: ایرج ذوقی

کارگردان: فریده مسار و طوفان مهردادیان

شهر: تهران

 

چرخ چوبی بهانه‏گیر

نویسنده: فرزاد صفدری

کارگردان: محسن سلیمانی فارسانی

شهر: تهران

 

ماه لب ریخته

نویسنده: محمدرضا آریانفر

کارگردان: مهدی مهدی آبادی

شهر: تهران

 

تاج ملائک

نویسنده و کارگردان: شهرام نوشیر

شهر: گرگان

 

سبونامه‏ی رویایی روشن

نویسنده و کارگردان: فریدون ولایی

شهر: مراغه

 

سالگرد ازدواج

نویسنده و کارگردان: حسینعلی بینوایی

شهر: تهران

 

روی صحنه

نویسنده: حسین مختاری

کارگردان: جهانگیر طاهری

شهر: تهران

 

بهترین

نویسنده: طهمورث افتخاری

کارگردان: حجت شرقی‏پور

شهر: تهران

 

بازگشت

نویسنده و کارگردان: دره هلالات

شهر: تهران

 

تهی + یک تکه کرم کارامل داغ

نویسنده: میلاد اکبرنژاد

کارگردان: رضا اقسامی

شهر: تهران

 

نشان آخر

نویسنده و کارگردان: سیروس همتی

شهر: تهران

 

قمری

نویسنده: گلبرگ ابوترابیان

کارگردان: داود فتحعلی‏بیگی

شهر: تهران

 

کیمیا و زمین

نویسنده: سعید تشکری

کارگردان: یعقوب صدیق جمالی

شهر: تبریز

 

فصل سرد

نویسنده و کارگردان: کیوان خسرو مرادی

شهر: رشت

 

تهرن

نویسنده و کارگردان: علی غلامی

شهر: آبادان

 

پروا...نه

نویسنده و کارگردان: احسان رحیمی

شهر: شاهین شهر

 

شب بارانی

نویسنده و کارگردان: علیرضا حنیفی

شهر: قروه

 

یادگار جنگ

نویسنده: مرجان صفابخش

کارگردان: آرش میراحمدی

شهر: تهران

 

شبانه

نویسنده: محمد چرمشیر

کارگردان: حسن سرچاهی

شهر: تهران

 

سیاوش به روایت من

نویسنده و کارگردان: علیرضا غفاری

شهر: تهران

 

قطار جنوب

نویسنده: علیرضا حنیفی

کارگردان: ایرج محمدی

شهر: سنندج

 

اسماعیل، اسماعیل

نویسنده: جمشید خانیان

کارگردان: محمدرضا حیدری

شهر: تهران

 

ماریا

نویسنده و کارگردان: محمدرضا عطایی‏فر

شهر: تهران

 

لی‏لا

نویسنده: مرجان نقیه

کارگردان: سیدمرتضی طباطبایی

شهر: اصفهان

 

درخت خرمالو

نویسنده: هومان فاضل

کارگردان: مهدی مکاری

شهر: تهران

 

آرامش در آبی

نویسنده: محمدرضا بیگناه

کارگردان: حفیظ‏اله رفیعی و محمدرضا بیگناه

شهر: تهران

 

w نمایش‌‌های بخش نوجوان

 

مثل کبوتر

نویسنده و کارگردان: ناصر یکه

شهر: تهران

 

آقای حبیب‏اللهی

نویسنده و کارگردان: محمدرضا پشنگیان

شهر: تهران

 

وقتی زنگ بخوره

نویسنده: سیدجواد هاشمی

کارگردان: سیامک کاشف آذر

شهر: تهران

 

وقتی اون بیاد

نویسنده: یوسف طاهریان

کارگردان: یوسف طاهریان و جلال خباز

شهر: تهران

 

عاشوراییان

نویسنده و کارگردان: ناصر یکه

شهر: تهران

 

امید و انتظار

نویسنده: سیدجواد هاشمی

کارگردان: رسول نقدی

شهر: تهران

 

wنمایش‌های بخش خیابانی

 

آیینه‏ی زخمی

نویسنده و کارگردان: احمدرضا رافعی بروجنی

شهر: بروجن

 

حراج عشق

نویسنده و کارگردان: سیدمحمدرضا عطائی‏فر

شهر: تهران

 

پیاده

نویسنده و کارگردان: مجید حیدری

شهر:

 

یادگار دوست

نویسنده و کارگردان: افشین سخایی

شهر:

 

راز

نویسنده و کارگردان: وحید لک

شهر:

 

فریاد خاموش

نویسنده و کارگردان: شاهد پیوند

شهر:

 

نقل شفا

نویسنده: مرتضی کمیلی

کارگردان: گروهی

شهر:

 

دلستان تا نینوا

نویسنده و کارگردان: سیدوحید ترحمی مقدم

شهر:

 

جبهه در خیابان

نویسنده و کارگردان: مهدی کاموس

شهر:

 

طفلان در جنگ

نویسنده: امیر آتشانی

کارگردان: عبداله آتشانی

شهر:

 

پرواز بر فراز زیبایی کائنات

نویسنده و کارگردان: بهرام ریحانی

شهر:

 

مشتاق

نویسنده و کارگردان: مهدی مهدیون

شهر:

 

فریاد

نویسنده و کارگردان: برزو ارجمند

شهر:

 

wنمایش‌های بخش ویژه‏ نیروی نظامی و انتظامی:

 

چنانت دوست می‏دارم

نویسنده: سیدافشین هاشمی مرغزار

کارگردان: حسن تسعیری

شهر: تهران

 

زینت

نویسنده و کارگردان: سیاوش معتمدزاده

شهر: ساری

 

سرنا تفنگ معصوم من

نویسنده و کارگردان: اسماعیل بایگی

شهر: مشهد

 

مسافر

نویسنده: مهدی دوگوهرانی

کارگردان: محمدرضا صنوبری

شهر: رشت

 

ما هنوز زنده‏ایم

نویسنده: احمد مرادی

کارگردان: علی حسین‏نژاد رنجبر

شهر: شیراز

 

تنها یک قاب

نویسنده: کامبیز کاشفی و امیر بدر طالعی

کارگردان: کامبیز کاشفی

شهر: تهران

 

wنمایش‌های تلویزیونی:

 

کانال کمیل

نویسنده: سیدحسین فدایی حسین

کارگردان: کورش زارعی

شهر: تهران

 

عزیز مایی

نویسنده: مهرداد رایانی مخصوص

کارگردان: مجید قربانی

شهر: تهران

 

آسمان بی ستاره است

نویسنده: حسین فضل‏الهی

کارگردان: کورش کرمی

شهر: مهاباد

 

سوسوی پنهان ستاره‏ای کوچک

نویسنده: محمدرضا بی‏گناه

کارگردان: علی مقدم

شهر: تهران

 

شبنم کال

نویسنده: مرتضی مطوری و فرزاد امینی

کارگردان: مرتضی مطوری

شهر: خوزستان

 

پرگار مهر

نویسنده: فرهاد مهندس‏پور

کارگردان: حسین مسافرآستانه

شهر: تهران

 

wآثار بخش تعزیه

 

مجلس فتاح و اشکبوس

کار: معین‏البکا میرزا احمدی

شهر: تهران

 

مجلس مسلم بن عقیل

کار: معین‏البکا میرزا احمدی

شهر: تهران

 

مجلس دوطفلان مسلم

کار: معین‏البکا میرزا احمدی

شهر: تهران

 

مجلس حر

کار: معین‏البکا میرزا احمدی

شهر: تهران

 

مجلس علی‏اکبر

کار: معین‏البکا میرزا احمدی

شهر: تهران

 

مجلس عباس بن علی

کار: معین‏البکا میرزا احمدی

شهر: تهران

 

برگزیدگان

 

wبرگزیدگان مسابقه صحنه

 

بازیگری خردسال و نوجوان:

لوح تقدیر: حسین نوشیر (تاج ملائک)

رتبه برگزیده: عباس رضایی (پروا...نه)

 

موسیقی:

لوح تقدیر: گروه موسیقی (قمری)

رتبه برگزیده: گروه موسیقی (پروا...نه)

 

طراحی صحنه:

لوح تقدیر: سیدمرتضی طباطبائی (لی‏لا) و احسان رحیمی (پروا...نه)

رتبه برگزیده: محمدرضا میرزامحمدی (بهترین)

 

 

بازیگری زن

لوح تقدیر: ندا مقصودی (نشان آخر)، گلبرگ ابوترابیان(قمری)، نسرین قنبرزاده(پس از تندر)

رتبه سوم: مریم چمن (فصل سرد)

رتبه دوم: عاطفه افشین‏مهر (قطار جنوب)

رتبه اول: مرجان نقیه (لی‏لا)

 

بازیگری مرد

لوح تقدیر: عباس اقسامی (تهی + یک تکه کرم کارامل داغ)

رتبه سوم: کیهان روحانی (لی‏لا) و علیرضا حنیفی (قطار جنوب) و (شبهای بارانی)

رتبه دوم: هیأت داوران در این بخش انتخابی نداشت

رتبه اول: کیوان خسرومرادی (فصل سرد)

 

کارگردانی

لوح تقدیر: کیوان خسرو مرادی (فصل سرد)

رتبه سوم:  شهرام نوشیر (تاج ملائک)

رتبه دوم: ایرج محمدی (قطار جنوب)

رتبه اول: احسان رحیمی (پروا...نه)

 

نمایشنامه‏نویسی

لوح تقدیر: طهمورث افتخاری (بهترین) و کیوان خسرو مرادی (فصل سرد)

رتبه سوم: شهرام نوشیر (تاج ملائک)

رتبه دوم: احسان رحیمی (پروا...نه)

رتبه اول: علیرضا حنیفی (قطار جنوب)

 

نمایش منتخب

«پروا...نه»، «قطار جنوب» و «فصل سرد»

 

 

 

wبرگزیدگان بخش نمایش تلویزیونی

 

نمایشنامه‏نویسی: مهرداد رایانی مخصوص (عزیز مایی)

 

بازیگری زن

لوح تقدیر: مریم معینی (سوسوی پنهان ستاره‏ای کوچک)

 

رتبه برگزیده: مرضیه سرمشقی (آسمان بی‏ستاره است)

 

بازیگری مرد: حمیدرضا صفا و مجید قربانی (عزیز مایی)

 

کارگردانی هنری: مجید قربانی (عزیز مایی)

 

کارگردانی تلویزیونی

لوح تقدیر: رضا قزوینی (کانال کمیل)

رتبه برگزیده: بابک بدبین (آسمان بی ستاره

 

تصویربرداری: مسعود امینی (کانال کمیل)

 

صحنه آرایی: سیدحسین فدایی حسین (کانال کمیل)

 

تهیه کنندگی: فرهاد مهندس‏پور (کانال کمیل)

 

تدوین: مهدی مختاری (عزیز مایی)

جایزه ویژه: دانشجویان دانشکده صدا و سیما (عزیز مایی)، حسن نیکبخت (کانال کمیل) و کورش کرمی (آسمان بی ستاره)

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

هشتمین یادواره سراسری تئاتر دفاع مقدس

هشتمین یادواره سراسری تئاتر دفاع مقدس

۲۹ اردیبهشت الی ۴ خرداد ۱۳۸۰

تهران

بخش‏های یادواره: صحنه‏، نوجوان، عروسکی، خیابانی، تعزیه، ویژه‏ی نیروهای نظامی و انتظامی، میهمان، نمایش تلویزیونی

تعداد نمایشنامه‏های ارسال شده: ۷۰۰ نمایشنامه

تعداد نمایشنامه‏های تصویب شده: ۳۹۰ نمایشنامه

تعداد نمایش‏های اجرا شده: ۵۴ نمایش

۱۹ نمایش در بخش صحنه‏

۱۱ نمایش در بخش عروسکی

۱۲ نمایش در بخش خیابانی

۱۲ نمایش در بخش نوجوان

تعداد نمایش‏های تلویزیونی ارسال شده: ۲۴ نمایش

تعداد نمایش‏های تلویزیونی تصویب شده: ۱۲ نمایش

هیأت انتخاب متون و انتخاب آثار: علی مقدم، هوشنگ هیهاوند، محمد حیدری، فرهاد مهندس‏پور، محمد چرمشیر، مریم معینی، افشین خورشیدباختری، اسماعیل شفیعی، محمدرضا الوند، محمد حمزه‏زاده، محمود فرهنگ، حسین راضی، علی سلیمانی، منوچهر اکبرلو و حجت‏اله سیدلیخانی

هیأت داوران بخش  صحنه‏: سعید کشن فلاح، محمد قشقایی جمالپور، ایرج راد

هیأت داوران بخش نوجوان: مهرداد رایانی مخصوص، علیرضا حنیفی و اشرف‏السادات اشرف‏نژاد

هیأت داوران بخش عروسکی: داود کیانیان، عادل بزدوده، مسلم قاسمی

هیأت داوران بخش خیابانی: حسین راضی، محمود فرهنگ، سیدعظیم موسوی

هیأت داوران بخش نمایش تلویزیونی: سعید شاهسواری، محمدرضا قزوینی، حسین فرخی

دبیر یادواره: حسین مسافر آستانه

 

نمایش‏های شرکت کننده در هشتمین یادواره سراسری تئاتر دفاع مقدس:

 

wنمایش‌های بخش صحنه:

 

بانه

نویسنده: فرزاد صفدری

کارگردان: فرشید بزرگ‏نیا

شهر: ده چشمه

 

عروس

نویسنده: محمدمهدی خاتمی

کارگردان: احمد مینایی

شهر: مشهد

 

همراه

نویسنده: حسین نوری

کارگردان: غلامرضا عارف‏نژاد

شهر: مشهد

 

سفرنامه‏ی مرجان

نویسنده: محمد چرمشیر

کارگردان: عباس اقسامی

شهر: تهران

 

آن مرد آمد

نویسنده و کارگردان: یعقوب صدیق جمالی

شهر: تبریز

 

درد نهان

نویسنده: نورالدین آزاد

کارگردان: علیرضا استادی

شهر: تهران

 

همه‏ی دنیا اینجاست

نویسنده: سعید آلبوعبادی

کارگردان: مهرداد حق شناس

شهر: ماهشهر

 

آخرین نشان

نویسنده: علیرضا حنیفی

کارگردان: ایرج محمدی

شهر: سنندج

 

خط (خیج)

نویسنده و کارگردان: بهرام صادقی مزیدی

شهر: تهران

 

برگ ریزان

نویسنده و کارگردان: سیروس همتی

شهر: تهران

 

مردی در تاریکی

نویسنده و کارگردان: حمید ابراهیمی

شهر: تهران

 

نگار

نویسنده: همایون نصرتی و حسین فرخی

کارگردان: حسین فرخی

شهر: تهران

 

نسل آتش

نویسنده: عبدالرض حیاتی

کارگردان: حشمت‏اله قاسمی

شهر: اهواز

 

سرانجام یک قهرمان

نویسنده: علی خودسیانی

کارگردان: یاسر محمودی

شهر: ساری

 

یک کاسه خون

نویسنده: ملیحه مرادی

کارگردان: احمد ایرانی‏خواه

شهر: تهران

 

سفر نیم روزه‏ی سید

نویسنده: ناصر کریمی نیک

کارگردان: سیدوحید فخر موسوی

شهر: آستانه اشرفیه

 

روایتی دیگر

نویسنده: مریم موحدیان

کارگردان: لیلا پرویزی

شهر: اصفهان

 

یک کاسه نذر

نویسنده و کارگردان: زهرا نجف‏پور

شهر: کاشمر

 

نذر سکوت

نویسنده و کارگردان: شهرام نوشیر

شهر: گرگان

 

wنمایش‌های بخش نوجوان:

 

امید و انتظار

نویسنده: سیدجواد هاشمی

کارگردان: حامد بی‏آزار

شهر: تهران

 

عروسک کوکی

نویسنده: کوروش سروش‏پور

کارگردان: مجید کیمیایی‏پور

شهر: اصفهان

 

باران

نویسنده: علیرضا آقازاده

کارگردان: عباس شاه‏محمدزاده

شهر: اهر

 

عروسک کوکی

نویسنده: کوروش سروش‏پور

کارگردان: علیرضا قاسمی

شهر: بناب

 

ماهی سرخ سیب گل

نویسنده: مرتضی داریوندنژاد

کارگردان: قاسم صالح‏پور

شهر: شهرکرد

 

هفت سنگ

نویسنده: احسان رحیمی و مهران رحیمی

کارگردان: احسان رحیمی

شهر: اصفهان

 

زیر باران آهنی

نویسنده و کارگردان: محمدصادق ملکی

شهر: تهران

 

سقوط بر روی زانوان

نویسنده: مهدی رضا بدلی

کارگردان: کاظم جهانگیرزاده

شهر: مشکین شهر

 

طلائیه

نویسنده: سیدجواد هاشمی

کارگردان: جلال خباز

شهر: تهران

 

مسافران خاک

نویسنده و کارگردان: خسرو کشاورز

شهر: تهران

 

بچه‏ها در خور

نویسنده: غلامرضا رمضانی

کارگردان: محسن عسگری

شهر: تهران

 

دوربین ۱۳

نویسنده و کارگردان: ناصر یکه

شهر: تهران

 

wنمایش‌های بخش عروسکی:

 

دایره

نویسنده: شبنم زنجانی

کارگردان: هادی حجازی فر

شهر: تهران

 

دنیای غریب

نویسنده و کارگردان: شهرزاد اجتهادی

شهر: تهران

 

و سپس هیچ نبود

نویسنده و کارگردان: علیرضا همتیان

شهر: بیجار

 

اوستا رحیم و عروسکهایش

نویسنده و کارگردان: علی‏اصغر خطیب‏زاده

شهر: دامغان

 

کاتالیزور

نویسنده: سیدافشین هاشمی مرغزار

کارگردان: حسن تسعیری

شهر: تهران

 

یکی از آن روزها

نویسنده و کارگردان: سیدرضی محمودی فخرآبادی

شهر: اردبیل

 

بی‏روزها عروسک

نویسنده و کارگردان: غلامرضا یاری

شهر: اراک

 

پرواز تا کجا

نویسنده و کارگردان: فریبا چوپان‏نژاد

شهر: اصفهان

 

حدیث دف

نویسنده و کارگردان: بهرام قاسمی

شهر: کامیاران

 

رؤیای کودکانه

نویسنده: عباس دوست قرین

کارگردان: بهرام دوست قرین

شهر: همدان

 

سیب گل

نویسنده: فاطمه سوزنگر

کارگردان: اعظم صانعی

شهر: تهران

 

wنمایش‌های بخش خیابانی

 

تو را من چشم در راهم

نویسنده و کارگردان: محمد اذعاب

شهر: خرمشهر

 

ایستگاه

نویسنده: مهدی دانش رفتار

کارگردان: پوریا کریمی

شهر: لاهیجان

 

مینهای خنثی نشده

نویسنده و کارگردان: مسعود رشیدی

شهر: قوچان

 

آخرین صدا

نویسنده و کارگردان: حسین حاتمی

شهر: اهواز

 

گریه‏ی ساز

نویسنده: اسداله اسدی

کارگردان: حسن حاجت‏پور

شهر: اصفهان

 

صد%

نویسنده و کارگردان: حامد شیدایی

شهر: تهران

 

رمان رماد

نویسنده و کارگردان: فردین ارفع

شهر: سوسنگرد

 

عزیز مایی

نویسنده: مهرداد رایانی مخصوص

کارگردان: اکبر محمدی

شهر: پارس‏آباد مغان

 

عروس جنگ

نویسنده: محمدرضا عطایی‏فر

کارگردان: عقیل تقی‏زاده

شهر: تهران

 

درد عشق

نویسنده و کارگردان: حمیدرضا مرادی

شهر: تهران

 

گمشده‏ی زمان

نویسنده و کارگردان: اباذر چهل امیرانی

شهر: شهرری

 

حراج عشق

نویسنده و کارگردان: شهاب راحله

شهر: تهران

 

wنمایش‌های بخش نظامی و انتظامی

 

گل محمدی در کوئین مری

نویسنده و کارگردان: پرویز عرب

شهر: تهران

 

انار و خاکستر

نویسنده و کارگردان: فردین ارفع

شهر: سوسنگرد

 

پیراهن هزار یوسف

نویسنده: علیرضا حنیفی

کارگردان: احمد سلیمانی

شهر: قم

 

نخل و کوسه

نویسنده: ناصح کامکاری

کارگردان: محمد باقرآبادی

شهر: تهران

 

زینب کربلای ۵

نویسنده و کارگردان: اصغر خلیلی

شهر: اصفهان

 

wنمایش‌های بخش میهمان

 

جوخه

نویسنده و کارگردان: کیوان خسرومرادی

شهر: تهران

 

کهف خاطره

نویسنده و کارگردان: حمیدرضا آذرنگ

شهر: تهران

 

ما را برای وداع آفریده‏اند

نویسنده: مرجان صفابخش

کارگردان: آرش میراحمدی

شهر: تهران

 

نوبت زندگی

نویسنده و کارگردان: سنبل رحیمی

شهر: تهران

 

طلعت

نویسنده: مسعود سمیعی

کارگردان: بابک توسلی

شهر: تهران

 

wنمایش‌های تلویزیونی

 

نغمه‏های سبز

نویسنده: حسین فضل‏الهی

کارگردان: کورش کرمی

شهر: مهاباد

 

چای سرد

نویسنده و کارگردان: حمیدرضا صفار

شهر: شهرری

 

آواز پر جبرئیل

نویسنده: سعید تشکری

کارگردان: شاهین علی‏نژاد

شهر: زنجان

 

شبی در سنگر

نویسنده و کارگردان: محمود اشرفی

شهر: تهران

 

برگزیدگان

 

wبرگزیدگان بخش صحنه

 

طراحی صحنه: یعقوب صدیق‏جمالی (آن مرد آمد)

بازیگری خردسال: سعید جمشیدی (بانه)

تقدیر ویژه: صدیقه کیانفر (برگ ریزان)

 

بازیگری زن

لوح تقدیر: صدیقه کیانفر(برگ‌ریزان)

رتبه سوم: الهه نیکو (یک کاسه خون)

رتبه دوم: اشرف‏السادات اشرف‏نژاد (نگار)

رتبه اول: فروغ قجابگلی (خط) و مرضیه صدرایی (یک کاسه خون)

 

 

بازیگری مرد

رتبه سوم: فریدون مهرابی (یک کاسه خون)

رتبه دوم: محمدرضا پشنگیان (خط)

رتبه اول: وحید منافی (آن مرد آمد)

 

 

کارگردانی

رتبه سوم: بهرام صادقی مزید (خط) و حسین فرخی (نگار

رتبه دوم: سیروس همتی (برگ ریزان)

رتبه اول: احمد ایرانی‏خواه (یک کاسه خون)

 

 

نمایشنامه‏نویسی: ملیحه مرادی جعفری (یک کاسه خون)، حسین نوری (همراه) و سیروس همتی (برگ ریزان)

 

 

 

 

wبرگزیدگان بخش نیروهای نظامی و انتظامی

بازیگری زن: آمنه حسینی (پیراهن هزار یوسف)

بازیگری مرد : علی فرحناک (پیراهن هزار یوسف)

نمایشنامه‏نویسی: علیرضا حنیفی (پیراهن هزار یوسف)

کارگردانی: احمد سلیمانی (پیراهن هزار یوسف)

 

wبرگزیدگان بخش نوجوان

کارگردانی

رتبه سوم: ناصر یکه (دوربین ۱۳)

رتبه دوم: جلال خباز (طلائیه)

رتبه اول: احسان رحیمی (هفت سنگ)

 

 

نمایشنامه‏نویسی

لوح تقدیر: علیرضا آقازاده (باران)

رتبه سوم: محمدصادق ملکی (زیر باران آهنی)

رتبه دوم: کوروش سروش‏پور (عروسک کوکی)، غلامرضا رمضانی(بچه‌ها درخور)

رتبه اول: سیدجواد هاشمی (طلائیه)

 

طراحی صحنه

رتبه سوم: محمدصادق ملکی (زیر باران آهنی)

رتبه دوم: سیامک کاشف آذر (طلائیه)

رتبه اول: هیئت داوران در این بخش انتخابی ندارد.

 

موسیقی

رتبه سوم: حامد رییسی (ماهی سرخ سیب گل)

رتبه دوم: شهروز حقی (طلائیه)

رتبه اول: کوروش علی‏پور (هفت سنگ)

 

بازیگری

دیپلم افتخار: امیر رونقی (طلائیه)، نگین امیدپور (هفت سنگ)، ایرج غلامی (طلائیه)، احمد محمدی (مسافر خاک)، حمیدرضا حسینعلی (امید و انتظار)

لوح تقدیر: مهسا صادق‏زاده (باران)، عباس غزالی (زیر باران آهنی)، علیرضا حسین‏پور (دوربین ۱۳)، مهدی سلیمی (ماهی سرخ سیب گل)، علیرضا قاسمی (عروسک کوکی)، علی نارنج (دوربین ۱۳)، نسترن پرچی‏زاده (هفت سنگ)، فاطمه طاهری (عروسک کوکی)، حامد بی‏آزار (امید و انتظار)، عباس رضایی اصل (هفت سنگ)

 

wبرگزیدگان بخش عروسکی

طراحی صحنه

لوح تقدیر: الهام فتاحی (سیب گل)

رتبه دوم: پیام حسین سوری (دنیای غریب)

رتبه اول: عبدالحسین مرتضوی (کاتالیزور)

 

طراحی و ساخت عروسک

لوح تقدیر: اعظم صانعی (سیب گل)

رتبه سوم: سحر ناسوتی و سپیده اتحادیان (کاتالیزور)

رتبه دوم: شهرزاد اجتهادی و پیام حسین سوری (دنیای غریب)

رتبه اول: رویا روحانی و علی وثوقی (اوستا رحیم و عروسکهایش)

 

موسیقی

جایزه ویژه: سیدرسول نوری (پرواز تا کجا)

رتبه سوم: محمدباقر زینالی (اوستا رحیم و عروسکهایش)

رتبه دوم: مجید شهبازی (رویای کودکانه)

رتبه اول: مالک علیمحمدی (دایره)

 

بازیگری

لوح تقدیر: الناز عبداله‏زاده (یکی از این روزها) و سیدافشین هاشمی مرغزار (کاتالیزور)

رتبه سوم: لیلا شاه محمدی (پرواز تا کجا)

رتبه دوم:  هادی حجازی‏فر (دایره)

رتبه اول: سمیه شوقی (بی‏روزها عروسک)  

 

عروسک گردانی

لوح تقدیر: مینا رسولی (رویای کودکانه)

رتبه سوم:  علیرضا خطیب‏زاده (اوستا رحیم و عروسکهایش)

رتبه دوم:  غلامحسین تسعیری (کاتالیزور)

رتبه اول: هیئت داوران در این بخش انتخابی ندارد.  

 

کارگردانی

لوح تقدیر: هادی حجازی‏فر (دایره)، بهرام دوست قرین (رویای کودکانه)، علیرضا همتیان(و سپس هیچ نبود)

جایزه ویژه: سیدرضی محمود فخرآبادی (یکی از آن روزها)

رتبه سوم: علیرضا خطیب‏زاده (اوستا رحیم و عروسکهایش)

رتبه دوم: غلامحسین تسعیری (کاتالیزور)

رتبه اول: هیئت داوران در این بخش انتخابی ندارد.  

 

نمایشنامه نویسی

لوح تقدیر: عباس قرین دوست (رویای کودکانه)، فریبا چوپان‏نژاد (پرواز تا کجا) و غلامرضا یاری (بی‏روزها عروسک)

رتبه سوم:  سیدافشین هاشمی مرغزار (کاتالیزور)

رتبه دوم:  علیرضا خطیب‏زاده (اوستا رحیم و عروسکهایش)

رتبه اول: هیئت داوران در این بخش انتخابی ندارد.  

 

wبرگزیدگان بخش خیابانی

 

فکر و طرح اولیه

لوح تقدیر: شهاب راحله (حراج عشق) و محمد اذعاب (تو را من چشم در راهم)

رتبه سوم: مسعود رشیدی (مینهای خنثی نشده)

رتبه دوم: مهدی کاموس (آخرین تصویر)

رتبه اول: حامد شیدانی (صد %)  

 

بازیگری

لوح تقدیر: مجید قربانی (آخرین تصویر)، عباس کاظمیان (مینهای خنثی نشده)، جواد پیروزی (درد عشق) و اباذر چهل امیرانی (گمشده‏ی زمان)

رتبه سوم:  حسن حاجت‏پور (گریه‏ی ساز) و فرشید تمری (مینهای خنثی نشده)

رتبه دوم: حامد شیدانی (صد %)

رتبه اول: مهدی مهدیون (عروسک جنگ)  

 

کارگردانی

لوح تقدیر: شهاب راحله (حراج عشق)، حامد شیدانی (صد %) و محمد اذعاب (تو را من چشم در راهم)

رتبه سوم: حسن حاجت‏پور (گریه‏ی ساز)  

رتبه دوم: پوریا کریمی (ایستگاه)

رتبه اول: عقیل تقی‏زاده (عروسک جنگ)  

 

تقدیر از نمایش‌های: «تو را من چشم در راهم»، «آخرین صدا»، «گمشده‏ی زمان»

 

wبرگزیدگان بخش نمایش تلویزیونی

 

طراحی صحنه: پیام حسین سوری (آواز پر جبرئیل)

 

تصویربرداری: کاوه دباغچی مکری (نغمه‏های سبز)

 

بازیگری زن: مرضیه سرمشقی (نغمه‏های سبز) و سحر محمودی (آواز پر جبرئیل)

 

بازیگری مرد: مجید قربانی (چای سرد) و کوروش کرمی (نغمه‏های سبز)

 

کارگردانی تلویزیونی: جواد مزدآبادی (چای سرد)

 

کارگردانی هنری: کوروش کرمی (نغمه‏های سبز)

 

نمایشنامه‏نویسی: حمیدرضا صفار (چای سرد)

 

تهیه کنندگی: کامران یوسفی (نغمه‏های سبز)

تدوین: مهدی مختاری(چای سرد)

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------