قصد ندارم که در مقام کارگردان ظاهر شوم

افسر اسدی:

قصد ندارم که در مقام کارگردان ظاهر شوم

افسراسدی معتقد است، مقوله کارگردانی از بازیگری بسیار جداست و او ترجیح می دهد که هرگز به این مقوله فکر نکند.

افسراسدی درگفت وگویی درباره این که چرا این روزها در عرصه تئاتر حضور ندارد، گفت: قریب به ۱۲ سال از آخرین باری که به عنوان بازیگران قدم در صحنه تئاتر گذاشته ام می گذارد و آخرین بار در نمایش درام های زندگی با کارگردانی بابک محمدی ایفای نقش کرده ام و از آن زمان تاکنون هیچ اجرای تئاتری نداشته ام و فعالیتم در حوزه تئاتر معطوف به داوری در جشنواره های متعددی چون تئاتر معلولین بوده است.

او افزود: البته در این سال ها پیشنهاد بازی در چند نمایش را داشته ام و آخرین پیشنهادی که قبول کردم که در آن ایفای نقش کنم دو سال پیش بود، به دلیل این که کارگردان نتوانست حامی مالی پیدا کند به مرحله اجرا نرسید. در این سال ها هم چند پیشنهاد برای بازی در تئاتر داشته ام اما چون نقش ها به دلم ننشسته، آن ها را قبول نکنم.

اسدی در ادامه درباره این که آیا در مقام کارگردان ظاهر شود یا نه گفت: با این که تحصیلاتم در حوزه کارگردانی است اما اصلا قصد ندارم که در مقام کارگردان ظاهر شوم، چون کارگردانی دشواری های خاص خودش را دارد و من اصلا قصد ندارم خودم را درگیر این ماجراها کنم.

او درباره فعالیت هنری اش گفت: در هفته جاری برای بازی در نخستین کار سینمایی فلورا سام قراداد بسته ام و بزودی یک مجموعه شعر گروهی با عنوان «پروانگی ۱+۵» که دربرگیرنده شعرهای من به همراه پنج شاعر هم نسلم است منتشر خواهد شد.

افسر اسدی  متولد ۱۳۳۶ بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون و چهره پرداز ایرانی است. او  کارشناس کارگردانی و بازیگری تئاتر از دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران است.

او در کارنامه کاری خود بازی در نمایش های «براند» نوشته «هنریک ایبسن» به کارگردانی «قاسم سیف»؛ تهران، تئاترشهر، تالار اصلی؛ ۱۳۵۸،«سوءتفاهم» نوشته «آلبرکامو» به کارگردانی «اصغر همت»؛ تهران، دانشکده هنرهای زیبا؛ ۱۳۶۵،«آن سوی آینه» (شاپرک خانم)  به کارگردانی «آزیتا حاجیان»؛ تهران، تئاترشهر، تالار اصلی؛ ۱۳۷۶،«چشم‌هایش می‌خندد» (یلدا) به کارگردانی «حسین پارسایی»؛ تهران، جشنواره فجر؛ ۱۳۸۲،«یک زن یک مرد» به کارگردانی «آزیتا حاجیان»؛ تهران، تئاترشهر، تالار اصلی؛ ۱۳۸۴،«درام‌های زندگی» به کارگردانی «بابک محمدی»؛ تهران، فرهنگسرای نیاوران و هنر؛ ۱۳۸۵ دارد.

 

او همچنین درتله تئاتر«نقاشی روی چوب» نوشته «اینگمار برگمان» به کارگردانی «منوچهر شیبانی»  نیز ایفای نقش کرده است. او همچنین برنده بهترین بازیگر نقش دوم زن از هشتمین دوره جشنواره فیلم فجر (۱۳۶۸) به خاطر فیلم «عبور از غبار» ساخته پوران درخشنده ونامزد بهترین بازیگر نقش دوم زن از سیزدهمین دوره جشنواره فیلم فجر (۱۳۷۳) بخاطر فیلم «روسری آبی» ساخته رخشان بنی اعتماد شده است.

 

 او همچنین سابقه تدریس و بازیگری در مدرسه عالی بازیگری (تهران)؛ از سال ۱۳۷۶ و تدریس مبانی بازیگری در دانشگاه سوره (تهران)؛ از سال ۱۳۷۹ دارد. او همچنین انتشار مجموعه شعر «چوب حراج» (شعر)  تهران،  انتشارات تنویر؛ ۱۳۸۰ را در کارنامه کاری خود دارد.