اهداء دیپلم افتخار فستیوال تئاتر پوتی به نمایش «صدا، سکوت، حرکت»

موفقیت دانشجویان اهوازی در گرجستان

اهداء دیپلم افتخار فستیوال تئاتر پوتی به نمایش «صدا، سکوت، حرکت»

نمایش «صدا، سکوت، حرکت» از ایران دیپلم افتخار فستیوال بین‌المللی تئاتر پوتی گرجستان را از آن خود کرد.

به گزارش پایگاه خبری تئاتر دفاع مقدس؛ فستیوال بین‌المللی تئاتر پوتی از ۲۱ تا ۳۰ جولای ۲۰۱۷ در کشور گرجستان برگزار شد و نمایش «صدا، سکوت، حرکت» نوشته سیاوش طیب طاهر از استان خوزستان در میان ۲۵ اثر به عنوان نماینده دانشجویان ایران با کسب امتیاز مناسب در کنار آثار قدرتمندی از کشورهای اکراین، روسیه، گرجستان و لهستان موفق به کسب دیپلم افتخار شد.

این نمایش پیش‌تر در بخش سلامت (سراسری) جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت در فرودین سال ۱۳۹۶ شرکت کرده بود و با حمایت یاقوت پور رئیس انجمن هنرهای نمایشی خوزستان در تیرماه سال جاری در تالار آینه شهر اهواز به اجرای عموم درآمده بود. در طول جشنواره برای اعضای گروه اعزامی دو کلاس آموزشی تئاتر با عناوین «تئاتر معاصر» توسط پروفسور لوان ختاگوری و «بازیگری سیستم میخائیل چخوف» با ارجاع به نمایشنامه «رویا در شب نیمه تابستان» شکسپیر توسط نینلی چانکواتدزه برگزار شد و در پایان نیز مدرک پایان دوره به شرکت کنندگان نیز اهداء شد.

نمایش «صدا، سکوت، حرکت» نوشته سیاوش طیب‌طاهر و بازی سامان زمان، سنی محمدپور فلاحان، فاطمه کوراوند، سیاوش طیب طاهر و زهرا عباسی در فستیوال پوتی کشور گرجستان شرکت کرد.

سایر عوامل این نمایش عبارتند از: مریم مقدم، نادیا بالدی، امیر محتشم چهرازی، زهرا مهرنیا و جمشید خسروی (دستیاران کارگردان و صحنه)، علیرضا مزرعه (طراح صحنه)، الهه باباپور(نور)، فرخنده باباپور(مدیر صحنه)، زهرا عباسی(طراح لباس)، میلاد ملک زاده و مریم مقدم(صدا و افکت). نمایش «صدا، سکوت، حرکت» به مشکلات روانی یک بیمار و برگرفته از مبانی سایکو دراما تولید شده بود که خود بهترین دلیل برای تولید اثر توسط دانشجویان علوم پزشکی جهت پرداخت به مبحث سلامت روح بود. نکته قابل تامل حمایت قابل تحسین دانشگاه جندی شاپور اهواز و مدیرکل محترم فرهنگی آن وزارتخانه از این اثر نمایشی است که با درایت ریاست محترم دانشگاه و همچنین معاونت دانشجویی فرهنگی از دانشجویان دانشگاه برای تولید آثار حرفه‌ای می‌تواند الگویی مناسب برای بخش‌های مختلف فرهنگی باشد.