پیشنهاد نمایش رویای ماه برای نوجوانان

پیشنهاد نمایش رویای ماه برای نوجوانان

نمایش «رویای ماه» به نویسندگی مریم کاظمی و کارگردانی احسان مجیدی این روزها در تالار هنر اجرا می‌شود. حمیدرضا ملاحسینی و محمد نوحیان بازیگران این نمایش هستند.

به گزارش پایگاه خبری تئاتر دفاع مقدس و به نقل از ایران تئاتر این نمایش که علاوه بر مفاهیم عمیق و تاثیرگذارش، به خاطر وجود موقعیت‌های کمیک فراوان اثری سرگرم‌کننده و طنازانه هم هست، با استقبال خوب تماشاگران کوچک و بزرگسال روبه‌رو شده است.

 با آن‌که تالار هنر از اصلی‌ترین مراکز اجرای تئاتر کودک محسوب می‌شود اما گاهی با اجرای نمایش‌های خاص برای نوجوانان دست به غافل‌گیری بزرگی می‌زند و مخاطبان مجموعه را شگفت‌زده می‌کند. یکی از نمایش‌های خوبی که این روزها برای نوجوانان در این تالار به صحنه رفته،«رویای ماه» با کارگردانی احسان مجیدی است.گرچه نمایش به خاطر وجود برخی موقعیت‌های کمیک می‌تواند برای کودکان کم‌سن‌وسال‌تر نیز هیجان‌انگیز باشد اما مضمون مهم و متفکر نمایش، آن را در رده آثار مناسب برای نوجوانان قرار می‌دهد.«رویای ماه» نمایشی بشردوستانه و ضدجنگ است که با روایت داستانی قابل‌توجه به تاکید بر اهمیت و مفهوم دوستی و مهربانی انسان‌ها می‌پردازد:«دو دوست قدیمی در همسایه‌گی یکدیگر زنده‌گی می‌کنند. شبی ماه در خانه یکی از آنها سقوط می‌کند! کم‌کم میان آن دو بر سر مالکیت ماه اختلاف و نزاع درمی‌گیرد و کار به دشمنی و جنگ می‌رسد». اتفاقاتی که این دو همسایه بر سر تصاحب ماه پشت سر می‌گذارند، جنبه‌یی فانتزی و کارتونی دارند و با بازی‌های خوب و خلاقانه بازیگران، خیلی بانمک اجرا می‌شوند. ضمن این‌که طراحی صحنه ویژه نمایش با کاربرد مقوا در ساخت تمام وسایل خانه، بر زیبایی صحنه و جذابیت آن برای مخاطب خاص خود افزوده. اگر نوجوان باهوش و فهمیده‌یی دارید که می‌خواهید او را با معنای صلح و نوع‌دوستی آشنا بکنید، تماشای «رویای ماه» را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

برای دیدن این اثر می‌توانید به تالار هنر در نشانی میدان هفتم تیر، مفتح جنوبی، جنب ورزشگاه شیرودی، خیابان ورزنده مراجعه کرده و برای رزرو بلیت با شماره‌های۰۹۱۹۰۱۲۶۱۳۱۱ و ۰۹۳۰۱۰۷۱۰۶۱ تماس بگیرید.