پیام خطا

  • Notice: Undefined offset: 8 in user_node_load()‎ (line ۳۶۹۷ of ‎/home/revayat/public_html/modules/user/user.module).
  • Notice: Trying to get property of non-object in user_node_load()‎ (line ۳۶۹۷ of ‎/home/revayat/public_html/modules/user/user.module).
  • Notice: Undefined offset: 8 in user_node_load()‎ (line ۳۶۹۸ of ‎/home/revayat/public_html/modules/user/user.module).
  • Notice: Trying to get property of non-object in user_node_load()‎ (line ۳۶۹۸ of ‎/home/revayat/public_html/modules/user/user.module).
  • Notice: Undefined offset: 8 in user_node_load()‎ (line ۳۶۹۹ of ‎/home/revayat/public_html/modules/user/user.module).
  • Notice: Trying to get property of non-object in user_node_load()‎ (line ۳۶۹۹ of ‎/home/revayat/public_html/modules/user/user.module).

"مخمصه"ی سه دزد در نمایشی از تقیانی پور

در جشنواره تئاتر رضوی

"مخمصه"ی سه دزد در نمایشی از تقیانی پور

نمایش "مخمصه " مسائل اجتماعی و اعتقادی معاصر را در داستانی که سه دزد قهرمان آن هستند به نمایش می گذاردخیراله تقیانی پور نویسنده و یکی از کارگردانان نمایش مخمصه به سایت تئاتر مقاومت گفت: در این متن که برای اجرا در جشنواره تئاتر رضوی نوشته شده دو داستان موازی دنبال می شود. ماجرای سه دزد را می بینیم که درحرم امام رضا(ع) دست به جیب بری و کیف قاپی می زنند. به طور موازی داستان یک زن و مرد روس را که برای شرکت در یک مسابقه بین المللی به مشهر سفر کرده اند نیز دنبال می شود. این افراد نا خواسته باهم درگیر می شوند و داستان در مسیری دیگر به حرکت در می آید.او پرداخت ایده اولیه این نمایشنامه را با هم فکری و مشاوره نیما دهقان عنوان کرده و افزود : از آنجا که در داستان و اتفاقات با برخی از اعتقادات مذهبی ارتباط تنگاتنگ وجود دارد نمی توان این نمایشنامه را تنها یک اثر اجتماعی برشمرد . نمی توان از این متن ، محل وقوع آن را جدا کرد . وقایع تنها می تواند در حرم امام رضا(ع) و شهر مشهد اتفاق بیافتد.این کارگردان جوان در خصوص شیوه اجرایی این نمایش گفت: در بازیگری کاملا کارگاهی پیش رفته ایم و در طراحی صحنه نیز سعی کرده ایم به سمت استفاده از المان ها و سمبل ها پیش برویم. تمام صحنه پردازی ما از یک جعبه شکل می گیرد که مکان ها ، فضا ها و ابزار مختف را نشان میدهد.نمایش مخمصه با کارگردانی مشترک خیراله تقیانی پور و محسن طراوت مراحل تمرین را پشت سر می گذارد. نقش های آن را مسعود حجازی مهر ، رضا پاپی ، علی هاشمی ، مطظفی سلطانی و ساناز رسولی بازی می کنند.تقیانی پور که خود طراحی صحنه و لباس این نمایش را بر عهده دارد در معرفی دیگر همکاران اش گفت: در گروه کارگردانی حمید رضا اسفندیاری به عنوان دستیار کارگردان و پگاه ترکی به عنوان منشی صحنه حضور دارند. آهنگسازی نمایش مارا نیز آرش عزیزی انجام می دهد.