پیام خطا

  • Notice: Undefined offset: 8 in user_node_load()‎ (line ۳۶۹۷ of ‎/home/revayat/public_html/modules/user/user.module).
  • Notice: Trying to get property of non-object in user_node_load()‎ (line ۳۶۹۷ of ‎/home/revayat/public_html/modules/user/user.module).
  • Notice: Undefined offset: 8 in user_node_load()‎ (line ۳۶۹۸ of ‎/home/revayat/public_html/modules/user/user.module).
  • Notice: Trying to get property of non-object in user_node_load()‎ (line ۳۶۹۸ of ‎/home/revayat/public_html/modules/user/user.module).
  • Notice: Undefined offset: 8 in user_node_load()‎ (line ۳۶۹۹ of ‎/home/revayat/public_html/modules/user/user.module).
  • Notice: Trying to get property of non-object in user_node_load()‎ (line ۳۶۹۹ of ‎/home/revayat/public_html/modules/user/user.module).

تکرار هرگز؛ به زوایای پنهان بپردازیم

"رضا گوران" در آستانه برگزاری سیزدهمین جشنواره سراسری تئاتر مقاومت:

تکرار هرگز؛ به زوایای پنهان بپردازیم

"رضا گوران" در آستانه برگزاری سیزدهمین جشنواره سراسری تئاتر مقاومت:تکرار هرگز؛ به زوایای پنهان بپردازیم

"رضا گوران" کارگردان تئاتر، معتقد است که اگر می خواهیم با هنر نمایش به سراغ مفاهیمی چون جنگ، انقلاب و مقاومت برویم بهتر است به زوایای پنهان آن که تا به حال پرداخته نشده، بپردازیم؛ چرا که تکرار مکررات هیچ کمکی به ما نمی کند."رضا گوران" در گفت و گو با روابط عمومی سیزدهمین جشنواره تئاتر مقاومت (انقلاب-دفاع مقدس)، گفت: "مقاومت فقط مختص جنگ نیست، همیشه قبل و پس از جنگ هم مقاومت وجود داشته است؛ در واقع مقاومت در برابر هر چیزی که بخواهد آزادی و هویت انسان را خدشه دار کند معنا پیدا می کند و این موضوع در جنگ نیز بارزتر است."وی افزود: "ما باید ببینیم که چقدر می توانیم آزادانه به موضوعات مربوط به مقاومت و انقلاب بپردازیم؛ مسئولان باید دست هنرمندان را در پراختن به این موضوعات باز بگذارند و اجازه دهند که هنرمندان به موضوعاتی بپردازند که تا به حال کمتر به آن پرداخته شده؛ اتفاقاتی همچون اتفاقاتی که در پناهگاه ها در دوران بمب باران ها رخ داده و اتفاقاتی که در حاشیه جنگ بوده اما تاثیر مستقیم داشته است."وی با بیان این که ما، تا نگاه واقع گرایانه ای به جنگ نداشته باشیم نمی توانیم مخاطب را با خود همراه کنیم تصریح کرد: "چرا تا کنون کمتر راجع به مسائل و حواشی سیاسی جنگ تئاتر یا فیلمی ساخته ایم؟ ما باید با نگاه واقع گرا به جنگ بنگریم و به جزئیات آن بیشتر توجه کنیم."وی در خصوص بین المللی شدن این جشنواره نیز اضافه کرد: "گمان می کنم که در آینده حضور گروه های لبنانی، فلسطینی و ... که به نوعی درگیر جنگ و مقاومت بوده اتفاق چشمگیری است؛ چرا که ما می توانیم کارهای مشترک خوبی ارائه دهیم."